TAŞDELEN’DEN CEBECİ’YE YENİ PROJE MÜJDESİ

TAŞDELEN’DEN CEBECİ’YE YENİ PROJE MÜJDESİ

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Cebeci Çankaya Evi’nde semt sakinleriyle bir araya gelerek sohbet etti. Taşdelen, Çankaya Evi’nde düzenlenen kurslar ve Baharevi uygulamasından mutlu olduklarını dile getiren semt sakinlerine, Cebeci için başka projeleri de olduğunu söyledi.

Cebeci bölgesindeki çalışmaları denetleyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Cebeci Çankaya Evi ziyaretinde önce kurslara katılan semt sakinleriyle görüştü. Öğrenmenin yaşı yoktur diyerek bağlama çalmayı öğrenmeye geldiklerini söyleyen vatandaşlarla sohbet eden Taşdelen, kurslar ve semtin ihtiyaçlarına ilişkin görüş alışverişinde de bulundu.
Belediyenin varlığını bölgede hissettiren Cebeci Çankaya Evi’nin kendileri için çok iyi olduğunu belirterek teşekkür eden vatandaşlara, semtin 50 yılı aşan bir mazisi olduğu için bölgede hizmet alanı yapabilecek yer kalmadığını belirten Taşdelen, yeni projelerinden de söz etti. Yakın zamanda Cebeci Pazarı’nın yıkılarak yeni bir projeyle kent meydanına dönüştürüleceğini aktaran Taşdelen, “Burada haftada bir gün Pazar kurulacak, diğer günler ise konser, sinema gibi kültürel etkinliklere açık bir meydanımız olacak” dedi. Bölgedeki tüm park, sokak ve kaldırımların önceki yıl yenilendiğinden söz eden Taşdelen, “Çamlıtepe’ye kreş yapacağız. Böylece bu semtte çalışan annelerimiz de rahat bir nefes alacaklar” şeklinde konuştu.

ÇANKAYA EVİ’NDE HER YAŞA HER KESİME HİZMET
Taşdelen, derslikleri ziyaret ederek kurslara gelen vatandaşlar ve eğitmenlerle sohbet etti, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bilgisayar Eğitimi dersliğini ziyaret eden Başkan Taşdelen, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Öğrenciler, evlerine yakın merkezi bir yerde ayrım yapılmadan her yaştan ve kesimden insanı buluşturan Çankaya Evi için Taşdelen’e teşekkür ettiler.
Bir lisan bir insan diyerek İngilizce derslerine devam ettiklerini söyleyen vatandaşlar, mahallede ayağımıza gelen bu hizmet bizleri çok mutlu etti, diyerek memnuniyetlerini ifade ettiler. Taşdelen, İngilizce kursuna gelen atama bekleyen engelli bir kursiyerle de ilgilendi.

OYUN ODASINDA MİNİKLERLE BULUŞTU
Cebeci Çankaya Evi’nin üst katında yer alan Masal ve Oyun Odası’nın da kapısını çalan Taşdelen, Öğretmen Muradiye Bektaş’tan bilgi alarak çocuklarla sohbet etti boyama çalışmalarına katıldı. Başkanı el sallayarak uğurlayan çocuklar arkasından “Yine gel” diye seslendiler.
Kendisine kısa süreli de olsa zaman ayırmak isteyen ya da alışveriş, banka gibi işlemlerini yapmak isteyen anneler, çocuklarını Çankaya Evi’nin Masal ve Oyun Odası’na bırakabiliyorlar. Çankaya Belediyesi’nin kreşlerinde yıllarca hizmet veren deneyimli öğretmenlerin çalıştığı oyun odalarında, çocuklar birkaç saatliğine yaşıtlarıyla buluşup, kitap okuma, resim, el işi, oyun oynama gibi faaliyetler gerçekleştirip sosyalleşirken güzel zaman geçiriyorlar.

“GÖRDÜĞÜM SEVGİ SAYGI BENİ BAHAREVİNE BAĞLADI”
Cebeci Çankaya Evi’nin üst katlarında yer alan kursları ve oyun odasını ziyaretinin ardından Bahar Evi’ne geçen Taşdelen’i sürpriz bir konser karşıladı. Şef Gülsen Çavuşoğlu yönetiminde koro çalışmalarına gelen kursiyerler, kısa sürede kurdukları Bahar Çiçekleri Korosu ile ilk konserlerini Taşdelen’e verdiler. “Mevlam bir çok dert vermiş” diyerek başlayıp “Divane Aşık Gibi” ile biten konserin ardından Taşdelen, Şef Gülsen Çavuşoğlu’nu tebrik etti. Kısa sürede oluşan semt korosunu hayli başarılı bulduğunu belirten Taşdelen, koristlerle de sohbet etti.
Başkan Taşdelen’e teşekkür eden Özdemir Baki “Başkanım, öyle güzel bir şey yaptınız ki, ayaklarım beni hep buraya getiriyor. Burada gördüğüm sevgi, saygı beni Çankaya Evi’ne bağladı, evden çıkınca başka bir yere gidemez oldum” dedi.
Cebeci Çankaya Evi’nin giriş katında yer alan Baharevi’ne yaşıtlarıyla buluşmak, hoşça vakit geçirmek için gelen semt sakinlerine sürpriz yapan Taşdelen, vatandaşlarla sohbet edip bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Taşdelen, Cebeci Çankaya Evi açılmadan önce TODAM olarak hizmet veren, şu anda müzik ve resim atölyesi olarak faaliyetine devam eden Cebeci Çankaya Evi 2. şubesindeki enstrüman dersini de izledi.

CEBECİ’DE YENİ MÜZİSYENLER YETİŞİYOR
Bin Çocuk Korosu öğretmeni udi Taylan Özgür Şakalakoğlu’nun verdiği dersi izleyen Başkan Taşdelen, kursiyerlerle de sohbet etti. Ud çalmayı, perdesiz bir enstrüman olduğu için öğrenmenin zor olduğunu söyleyen bir kursiyer, Taylan Hoca’nın sabırla kendileriyle ilgilenerek büyük mesafe kat etmelerine yardımcı olduğunu söyledi. Kursa eşiyle geldiğini belirten vatandaş, öğretmen kadrosundaki seçiciliği ve sağlanan kurs olanakları için Taşdelen’e teşekkürlerini iletti