Bunlarda ÇANKAYA’nın koyunları

-ÇANKAYA’NIN KOYUNLARI MERALARDA

Çankaya Belediyesi’nin, Bala’dan ayrılarak Çankaya’ya bağlanarak mahalle statüsüne geçen ve tarımsal üretimin devam ettiği köylerde başlattığı Anlaşmalı Besicilik Projesi meyvelerini vermeye başladı.

Çankaya Belediyesi’nin mahalle statüsüne giren ama tarımsal üretimin devam ettiği köylerde başlattığı Anlaşmalı Besicilik Projesi kapsamında kura ile belirlenen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyelerine dağıtılan küçükbaş hayvanlar meralarda otlamaya başladı.

Çankaya Belediyesi, Karahasanlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’yle işbirliği yaparak başladığı proje kapsamında her bir aileye 20 koyun ve 1 koç olmak üzere 20 aileye 400 koyun ve 20 koç dağıtımını geçen ay içerisinde yapmıştı. Dağıtılan küçükbaş hayvanlar, sürüdeki diğer hayvanlarla birlikte meralara çıkmaya başladılar.

Karahasanlı Köyü’nün yanı sıra Akarlar, Yayla, Tohumlar, Kömürcü ve Evciler Mahallelerini kapsayan Karahasanlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne aktarılacak üretimde, Çankaya’nın da önemli bir payı olacak.

BELEDİYENİN VERDİĞİ KOYUNLARA GÖZÜMÜZ GİBİ BAKIYORUZ

Çankaya Belediyesi’nin Anlaşmalı Besicilik Projesi kapsamında Karahasanlı Köyü’nde koyun dağıttığı 7 kişiden birisi de Zafer Erol. Aynı zamanda Karahasanlı Muhtarlığı 1. Azası olan Zafer Erol, ‘Bizler hayvancılık yaparak geçinen insanlarız. Bu hayvanlar bize Çankaya’nın emanetidir ve bizler onlara gözümüz gibi bakıyoruz’ dedi.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *