Ankara da Okullara KAR tatili

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle başkent Ankara ile bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi.

Ankara Valiliği, Milli Eğitim’e bağlı ilk, orta ve liseler ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent genelinde görülen kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanması muhtemel olumsuzlukları en aza indirmek, öğrenciler için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla bugün milli eğitime bağlı ilk, orta ve liseler ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.
Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli kadınlar ile engelli personelin bugün idari izinli sayılacağı da bildirildi.
İZMİR

İzmir’in Kınık İlçesi’nde, kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

MANİSA

MANİSA’nın Demirci İlçesi’nde, yoğun kar yağışı nedeniyle kaymakamlık tarafından ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

UŞAK

Uşak’ta, etkili olan kar yağışı nedeniyle valilik il genelinde ilk ve orta dereceli okulları bir günlüğüne tatil edildi. Kamu kuruluşlarında çalışan hamile ve engelliler de idari izinli sayıldı.

ÇANAKKALE

Çanakkale’nin Yenice İlçesi’nde, etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bugün ara verildi.

BALIKESİR

Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü, ilk ve orta dereceli okullarda öğrenim gören öğrencilerin mağdur olmaması için, Altıeylül, Karesi, Balya, Dursunbey ve Savaştepe’de, bugün tüm okulların, Gömeç İlçesi’nde, taşımalı eğitim yapan, Hacıoğlu, Kumgedik, Kuyualan, Keremköy, Kubaslar, Dursunlu, Ulubeyler ve Hacıhüseyinler, kırsal mahallelerindeki okulların tatil edildiğini internet sitesinden duyurdu.

ESKİŞEHİR

Eskişehir’de ilk ve orta dereceli okullar valilik tarafından, olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tatil edildi.

KÜTAHYA

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi’nde, yoğun kar yağışı sebebiyle eğitim ve öğretime bugün ara verildi.

ISPARTA

Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nde dün akşam başlayan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bugün ara verildi.