Çankaya’da 123 KAÇAK YAPI YIKILDI

123 KAÇAK YAPI YIKILDI

Sınırlarında gecekondulaşmayı önlemeye yönelik çalışmalar yürüten Çankaya Belediyesi, 2015 yılında 123 adet kaçak yapı yıkımı gerçekleştirdi.

Kaçak yapılaşmaya izin vermeyen belediye, 16 adet baz istasyonu, 72 adet balkon-teras, 49 adet ön kapama ve 111 adet farklı konulara ait toplam 248 yıkım programını da hazırladı.

Çankaya Belediyesi tarafından tüm ilçe sınırlarında gerçekleştirilen denetimler, 2015 yılında kaçak yapılaşmaya izin vermedi. İlçe sınırlarında gecekondulaşmayı sıfıra indirmeyi hedefleyen Çankaya Belediyesi, önceki yıl 123 adet gecekondu yıkımı gerçekleştirdi. Anlaşmalı olarak gerçekleşen yıkımlarda evler önceden boşaltıldığı için vatandaşın mağduriyet yaşamasının da önüne geçildi.

KAÇAK BAZ İSTASYONU, BALKON VE TERASA ANINDA MÜDAHALE

İzinsiz konulan yahut daha sonra mahkeme kararı ile kaldırılması kararlaştırılan baz istasyonlarına ekipler anında müdahale gerçekleştirdi.

Vatandaştan gelen tüm şikayet ile talepleri göz önüne alarak değerlendirme yapan ve kanunlar çerçevesinde uygulamaya koyan belediye yetkilileri, 2015 yılı içerisinde 72 adet balkon-teras kapama, 49 adet ön kapama ve 111 adet farklı konulara ait toplam 248 yıkım programı hazırladı. Belediye ekipleri ayrıca 15 adet kaçak yapılaşmayı da engelledi.

Çankaya Belediyesi, teknik elemanlarının yerinde yaptığı kontroller doğrultusunda 80 yapı da projesine uygun hale getirildi.