Münir Nurettin Selçuk icrası ve eserleri söyleşi ve dinletisi….

Habertürk TV’de,”Tarihin Arka Odası”
programının solist Yaprak Sayar sunacak….

Münir Nurettin Selçuk icrası
ve eserleri söyleşi ve dinletisi….

hABER:Halim UTLU
Geleneksel hale getirilmeye çalışılan,her ayın 1. ve 3. Çarşamba günleri gerçekleştirilen ve Mayıs ayına kadar sürecek olan “Kültür söyleşileri” programı, ülkemizin seçkin sanat ve kültür insanlarını, geçen yıl olduğu gibi,bu yıl da Ankaralılarla buluşturuyor.
Şiirden tiyatroya, musikiden güzel sanatlara
Kültürün, sanatın,dilin, söyleşmenin önemine, erdemine inanan, şiirden tiyatroya, musikiden güzel sanatlara Türk kültür hayatına önemli hizmetlerde bulunan sanatçı, yazar, şair, siyasetçi, yönetmen ve bilim
insanlarını dinleme, onlarla söyleşme imkânı sunan Atatürk Kültür
Merkezi Başkanlığı,”Kültür söyleşileri” etkinliğinin,konuşmacısını da belirleyerek açıkladı;Ses Sanatkarı YAPRAK SAYAR.
Söyleşi ve dinleti, AKM Başkanlığı konferans salonunda
SAYAR “Münir Nurettin Selçuk İcrası ve Eserleri” başlıklı söyleşi ve dinletisini,6 Ocak 2016(Yarın) Çarşamba saat 16.00’da Atatürk Kültür
Merkezi Başkanlığı konferans salonunda (Ziya Bey Cad. No: 19 Balgat)
sunacak.Kültür söyleşileri programına, bilim insanları ve konuya ilgi duyan herkes davetli..
Yaprak Sayar kimdir?
Yaprak Sayar, 1987’de Üsküdar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Üsküdar Paşakapısı İlköğretim Okulu, Şemsipaşa İlköğretim Okulu ve Burhan Felek Lisesi’nde tamamladı. 2004-2008 arasında Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde Amir Ateş ve Atilla Gündüz gibi hocalardan dersler aldı. 2004 yılında İstanbul Radyosu’nun açmış olduğu, Serap Mutlu Akbulut’un yönetimindeki TRT Gençlik Korosu’nun sınavlarını kazandı. 2005’te tam puan ile kazandığı İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldu.
Habertürk TV’de,”Tarihin Arka Odası”programda solist
Sayar, halen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimini sürdürüyor. 2008 yaz döneminde İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, Boğaziçi Solistleri projesinde yer aldı. Nazariyat , solfej ve repertuar dersleri aldığı ve yönetimindeki CRR Türk Müziği Topluluğu’nda görev yaptığı Doğan Dikmen’den birçok eser meşk etti. 2008 Aralık ayından beri Habertürk TV’de, gazeteci Murat Bardakçı’nın hazırlayıp sunduğu “Tarihin Arka Odası” adlı programda solist olarak yer alıyor.