Sur ‘da 3 Şehit daha

DİYARBAKIR’ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında dün PKK’lı teröristlerin el yapımı patlayıcıları infilak ettirilmeleri ve suikast silahı Kanas ile ateş etmeleri sonucu Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş (29), özel harekât polisi Buhari Ağçelik (28) ve bir uzman çavuş şehit oldu.

Teröristlerin saldırısı sonucu 7’si asker ve 2’si polis olmak üzere 9 güvenlik görevlisi de yaralandı.

GEÇİCİ GÖREVLE DİYARBAKIR’DAYDI

Kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş’in Hatay’daki baba ocağına ateş düştü. İskenderun ilçesi Gültepe Mahallesi’nde yaşayan aile, oğullarının şehadet haberiyle fenalık geçirdi. Bingöl’de görevli olan ve kısa süre önce geçici görevle Diyarbakır’a giden Şehit Kıldiş’in eşinin 4 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş şehit düştü

1.5 AY ÖNCE EVLENMİŞTİ

Teröristlerin saldırısında şehit olan polis memuru Buhari Ağçelik’in Malatya’daki baba ocağına acı haber ulaştı. Yeşilyurt ilçesi Bostanbaşı Mahallesi’ndeki baba evine giden yetkililer, anne Aynur ve şehidin kardeşi Nasuhi Ağçelik’e acı haberi verdi. Şehidin ailesi acı haberle gözyaşlarına boğuldu. 1,5 ay önce evlendiği öğrenilen şehit Ağçelik’in Bingöl’de görevli olduğu, geçici görevle Diyarbakır’ın Sur ilçesine gittiği öğrenildi.