Sur’da çatışmalar hala devam ediyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bugün güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışma 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.

Diyarbakır Asker Hastanesi’nde tedavi altına alınan askerlerden biri yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Hastanede şehit olan askerin Uzman Çavuş Selçuk Paker olduğu açıklandı. Şehit Uzman Çavuş Paker’in İstanbul’da oturan ailesine haber verildi

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinin 11 mahallesinde sokağa çıkma yasağı devam ederken, güvenlik güçleri hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor.

Dün geceden beri zaman zaman şiddetlenen çatışmaların yaşandığı ilçede PKK’lıların tuzakladığı patlayıcıların infilak etmesi ve yaşanan çatışmalarda bir asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.

Yaralı askerler ambulanslarla Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. PKK’lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile vurduğu belirtilen uzman çavuş ağır yaralı hastaneye kaldırıldı. Uzman çavuş hastanede şehit oldu.
Yaralılardan durumu ağır olan 1 asker Ankara GATA’ya sevk edilirken, 3 askerin tedavisine ise Diyarbakır Asker Hastanesi’nde devam ediliyor.

Sur’da çatışmalar devam ederken, ilçeden patlama ve silah sesleri duyuluyor.