Bunlar da barınağın ŞANSLI İHTİYARLAR ‘ı

ŞANSLI İHTİYARLAR

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi içerisinde öyle bir bölüm var ki her gidenin mutlaka uğraması gerekiyor. Yıllarca barınakta kalmaya mecbur olan hayvanların kaldığı bölüm iki kısma ayrılıyor. Bir kısmında yaşlı hayvanlar bir kısmında ise bazı organları eksik engelli hayvanlar yer alıyor

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bugüne kadar binlerce sokak hayvanına ev sahipliği yaptı. Birçoğunun hayvan severler tarafından sahiplenildiği bu hayvanlar içerisinde öyleleri var ki Çankaya Belediyesi dışında kimse onları sahiplenmiyor. Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 13 engelli, 104 yaşlı hayvan artık sahip beklemese de en azından güvenilir bir ortamda yaşamını sürdürüyor.
Diğer hayvanlarla sorun yaşamamaları için engelli ve yaşlı olarak farklı alanlarda yaşamlarına devam eden hayvanlara, engellerinden ve yaşlarından ötürü gerekli olan ekstra tedavi hizmetleri de uygulanıyor.
Sokaklarda yaşadıkları travmalar sonrasında ön ayak, arka ayak, pati kopması, görme kaybı, duyma kaybı gibi engelleri olduğu için sokakta yaşaması mümkün olmayan hayvanlar, yıllarca barınakta kalmaya mecbur olsalar da bir daha travmaya maruz kalmayacakları için şanslılar.