HABERLİ DENETİMDEN ESNAF DA VATANDAŞ DA MEMNUN

HABERLİ DENETİMDEN ESNAF DA VATANDAŞ DA MEMNUN

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası, yeni denetim uygulamaları için Başkan Taşdelen’e teşekkür etti.
Çankaya Belediyesi tarafından uygulamaya konan, eksikliklerde ceza yerine eksikliklerin giderilmesine yönelik “Haberli Denetim” uygulaması ilçe esnafı tarafından memnuniyetle karşılandı.

Çankaya Belediyesi tarafından başlatılan “Haberli Denetim” uygulaması, esnaf ve vatandaşta memnuniyet yarattı. 15 gün önceden haber verilmesi ve eğer varsa eksikliklerin giderilmesi temelinde uygulanan denetim modeli, ceza yöntemi yerine yapıcı yöntemi öne çıkarıyor.
Haberli Denetim uygulaması ilk günden itibaren esnaf ve meslek odaları tarafından olumlu karşılandı. Yeni uygulamadan duydukları memnuniyeti ifade etmek için Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i ziyaret eden Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlhan Koyuncu, küçük esnafın zor günler yaşadığı bir dönemde Çankaya Belediyesi’ni ve Başkan Alper Taşdelen’i yanlarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Esnaf Odası Başkanı İlhan Koyuncu beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Taşdelen, uygulamanın ilk dönemde yarattığı etkinin kendisini de mutlu ettiğini belirterek, “Her zaman esnafımızın yanında olacağız, uygulamamızla onlara da vatandaşlarımıza da örnek olacağız” şeklinde konuştu.

TAŞDELEN: “AMAÇ CEZALANDIRMAK DEĞİL, SORUNLARI GİDERMEK”
Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticilerine konuyla ilgili bilgi veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, haberli denetim sisteminin amacına ulaştığını belirterek; “Bu uygulama hem esnafımız hem de vatandaşlarımız için olumlu oldu. 15 gün süre verdiğimiz esnafımız eksiklerini giderme imkanı buluyor, böylece halkımızın alışveriş yaptığı işyerleri fiziksel, görsel, ürün kalitesi ve temizlik gibi her açıdan yasalara uygun hale gelmiş oluyor” dedi. Amacın, bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek olduğunun altını çizen Taşdelen; “Yıkıcı değil, yapıcı belediyecilik anlayışıyla hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

SEKİZ ZABITA MERKEZ AMİRLİĞİ GÖREV BAŞINDA
Cezalandırmak yerine, uyarıda bulunarak yasaların öngördüğü kuralların yerine getirilmesi ve halk sağlığını daha iyi korumaya yönelik olarak yapılan haberli denetim uygulaması, Çankaya genelinde her noktada devam ediyor. Çankaya Belediyesi’nin Cebeci, Küçükesat, Yıldız, Dikmen, Öveçler, Balgat, Emek ve Ümitköy bölgelerindeki zabıta merkez amirlikleri ile Kızılay bölgesi ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında esnafa, 15 gün önceden “Haberli Denetim” broşürü” bırakılarak konuyla ilgili bilgi veriliyor. Böylece, esnafın da 15 gün içinde daha önce tamamlayamadığı eksikleri tamamlaması sağlanmış oluyor.