ÇAYYOLU’NA YENİ SİSTEM ÇÖP KONTEYNERLERİ

-ÇAYYOLU’NA YENİ SİSTEM ÇÖP KONTEYNERLERİ

Çankaya Belediyesi’nin yaşama geçirdiği “Yeni Sistem Çöp Konteyneri” uygulaması kısa süre sonra Çayyolu bölgesine uzanacak.

Çankaya Belediyesi tarafından uygulamasına başlanan yeni konteyner sistemi giderek yaygınlaşıyor. Tüm ilçe geneline yaygınlaştırılacak yeni konteynerler, kısa süre sonra Çayyolu’nda da yerini alacak.
Bugüne kadar Oran, İlkbahar, Yukarı Dikmen, Aşağı Dikmen, Yıldızevler, Hilal, Sancak, Kızılırmak ve Yüzüncüyıl Mahallelerinde vatandaşların hizmetine sunulan konteynerlerin yeni adresi Çayyolu bölgesi olacak.

MAYIS SONUNA KADAR TAMAMLANACAK
Çayyolu’nun tamamını proje kapsamına alan Çankaya Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi’nden Çankaya Belediyesi’ne geçen bölgede bulunan tüm çöp konteynerlerini değiştirerek, 300 adet yeni sistem yer üstü konteynerlerini bölge halkının hizmetine sunacak. Belediye ekiplerince gereken ve uygun olan noktalar belirlendi. Yapılan tespitler doğrultusunda, yıpranmış ve bozulmuş olan tüm eski çöp konteynerleri yenilenmiş olacak. Mayıs ayı sona ermeden Çayyolu’nu da kaliteli çöp sistemine kavuşturacak olan Belediye ekipleri, çalışmalarını ilçenin diğer mahalleleriyle sürdürecek.

AVRUPA KALİTESİNDE TEMİZLİK SİSTEMİ
Konulduğu mahallelere Avrupa kalitesinde bir temizlik anlayışını da beraberinde getiren konteynerlerin sayısı şimdiye kadar 650’yi geçti.
Katı atıkların ve çöplerin toplanarak döküm alanına nakline kadar geçen sürecin kalitesini artıran sistem, büyük ölçüde çevre kirliliğinin önüne geçiyor. Ayrıca, el değmeden açılabilme olanağıyla dikkat çeken modern yer üstü konteynerler, halk sağlığına da katkı sağlıyor.