Çankaya’da KURBAN SATIŞ YERİ NOTERLE BELİRLENECEK

KURBAN SATIŞ YERİ NOTERLE BELİRLENECEK

Çankaya Belediyesi, Kurban Bayramı hazırlıklarına başladı. 5 Ağustos’a kadar, Çankaya Belediyesi’nin Mühye’deki kurban satış alanı için başvurularını yapanların çadır yerleri, 8 Ağustos’ta noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle belirlenecek.

Çankaya’da Kurban Bayramı hazırlıkları başladı. Belediye satış alanları için bu yıl farklı bir uygulamada bulunacak. Mühye’de bulunan kurban satış alanı için başvurularını yapan vatandaşlara eşit hizmet vermek amacıyla noter huzurunda kura çekimi uygulamasına geçen Çankaya Belediyesi, kurban satış alanını da vatandaşların ihtiyaçlarına göre düzenleyecek.

Geçtiğimiz hafta başlayan kurban satış yeri başvuruları, 5 Ağustos’ta sona erecek. Noter huzurunda yapılacak kura çekimi ise 8 Ağustos’ta Çankaya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşecek. Kura sonucunda belirlenen satış alanlarına yerleşmeye hak kazanan kurban satıcıları, 8-10 Ağustos tarihleri arasında yer ücretlerini yatıracaklar. Talep ettiği halde alanda ayrılan yer için gerekli işlemleri gerçekleştirmeyenlerden kalan boş yerlere yerleşim de 10 Ağustos’ta yapılacak.

ÇANKAYA GENİŞ BİR KADROYLA HİZMET VERECEK

Çankaya Belediyesi’nin Mühye’de bulunan kurban satış alanların kurulumu 19 Ağustos’ta gerçekleşecek. Belediye her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban satış alanını, satıcıların ve kurban almaya gelen vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda düzenleyecek. Zabıta, Veteriner, Sosyal Yardım, Temizlik, Fen İşleri Müdürlüklerinden oluşturulacak ekiplerle hizmet verecek Belediye, sorunsuz bir Kurban Bayramı geçirmek için koordinasyonu da sağladı.

4 Ek