ÇANKAYA’DA KALDIRIMLAR YAYALARIN

ÇANKAYA’DA KALDIRIMLAR YAYALARIN

Sezonun başladığı Nisan ayından bu yana ilçede yer alan sokaklarda yoğun bir çalışma yürüten Çankaya Belediyesi, ilçenin dört bir yanında tam kaplama asfalt ve kaldırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çankaya Belediyesi, asfalt sezonun başladığı Nisan ayından bu yana ilçe sokaklarında yoğun çalışma yürütüyor. Belediye, asfalt ve kaldırım çalışması tamamlanan sokaklarda delinatör çalışması da yapıyor. Yayaların güvenle yürüyebilmeleri için araç parkını engellemek adına yapılan çalışmalar, vatandaşların takdirini topluyor.

Ömürlük asfalt yaparak Çankaya sınırlarında kaldırım sorununu sıfırlamayı hedefleyen Çankaya Belediyesi, önceliği yaya güvenliğine veriyor. Renkli asfalt kaldırım çalışmalarında, engelliler, çocuk arabaları ve yaşlı insanların hareketlerini kolaylaştırmak için her kaldırım başında rampa yapılıyor.

Geçen yıl Esat ve Cebeci semtlerinin birçok sokağında yapılan delinatör çalışması bu yıl da asfalt ve kaldırım çalışmaları tamamlanan Harbiye Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesi’nde uygulanıyor.