Eylül’de Çankaya’da Yeni Sanat dönemi başlıyor

ÇANKAYA’DA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Çankaya Belediyesi, Eylül ayında başlayacak yeni dönem kültür sanat etkinlerini Ankaralılarla buluşturmaya hazır. Sanatseverler, usta yazar Aziz Nesin’in eşyalarından oluşan sergiden, halk ozanı Neşet Ertaş’ı anma gecesine, Sunay Akın’ın gösterisinden, Mercan Dede konserine kadar pek çok etkinliğe katılabilecek.

Çankaya Belediyesi, Eylül ayında başlayacak yeni dönem kültür sanat etkinliklerini Ankaralılarla buluşturmaya hazır. Belediye, belgeselden konsere, sergiden anma gecesine kadar pek çok etkinliği sanatseverlerin beğenisine sunacak.

10 EKİM KATLİAMI ÇSM’DE

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM), 21 Eylül 19.00’da “10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği”nin, “Ankara’nın Karası” başlıklı belgesel gösterimine ev sahipliği yapacak. 10 Ekim’de Ankara Garı önünde yaşanan katliamın anlatıldığı belgeselin ardından söyleşi de gerçekleşecek.

30 Eylül – 10 Ekim tarihleri arasında Dominique Chan’ın kişisel resim sergisinin yer alacağı ÇSM’de 30 Eylül – 8 Kasım tarihleri arasında ise “Ömrüne Sığmaya Adam: Aziz Nesin 100 Yaşında” sergisi görülebilecek. Sergide, Nesin’in güncelerinden, mektuplarından, notlarından, eserlerinden, onun üzerine yapılan yazı-çizilerden, fotoğraf, karikatür, afiş ve benzeri çeşitli görsel malzemelerden, biriktirdiği, kullandığı objeler ve metinler yer alacak.

ÇANKAYA’DA İMZA GÜNÜ

2-29 Eylül tarihleri arasında “Güney Afrika’da Kadınların Mücadeleleri” sergisine ev sahipliği yapacak olan Galeri Çankaya, 30 Eylül’de gazeteci yazar Yüksel Işık’ı ağırlayacak. Işık, 11.00-14.00 saatleri arasında “Kişiliğiniz İtibarınızdır” isimli yeni kitabını imzalayacak.

2-30 Eylül tarihleri arasında 30 farklı sanatçının çalışmalarından oluşan “Bize Aşk Lazım” sergisiyle sezonu açacak olan Galeri Kara, 28 Eylül 18.00’de başlayacak “Kırmızı Sandalye Öykü Günleri”nde öykücü Aslıhan Duman’ı edebiyat severlerle buluşturacak.

NEŞET ERTAŞ’I ANMA GECESİ

Kuğulupark, 22 Eylül 19.00’da Acapella Boğaziçi konserine ev sahipliği yapacak. 24 Eylül 17.00’de Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda ücretsiz olarak düzenlenecek “Kırşehirliler Gecesi”nde ise halk ozanı Neşet Ertaş anılacak. 26 Eylül 18.00’de Şinasi Sahnesi’nde Dil Derneği 84. Dil Bayramı Onur Ödülleri’nin sahiplerini bulacak. Gecede Sunay Akın’ın tek kişilik gösterisi de ücretsiz olarak izlenebilecek. 1 Ekim 19.30’da ise dünyaca ünlü neyzen Mercan Dede Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda “Secret Tribe” konseri verecek.