FLAMENKO’NUN KRALLARI 26 AĞUSTOS’TA HARBİYE AÇIKHAVA TİYATROSU’NDA!

FLAMENKO’NUN KRALLARI “CHICO & THE GYPSIES” TURKCELL YILDIZLI GECELER KAPSAMINDA 26 AĞUSTOS’TA İSTANBUL HARBİYE AÇIKHAVA TİYATROSU’NDA!

Yetenekleri konusunda sınır tanımayan ve Gypsy Kings’in başarısının mimarı olan Chico’nun kurduğu Chico and The Gypsies, ABD’de Platin Plak kazanması ve 20 milyon albüm satışıyla Buena Vista Social Club’ı da geride bırakarak dünyanın en büyük müzik hareketlerinden biri haline dönüştü. Chico, Chico & the Gypsies grubunu yönetmekle yetinmeyip, aynı zamanda Unesco’nun özel barış elçisi de oldu.

Zengin seyahat kültürü ve 1936-1939 İspanya İç Savaşı’nın başlamasıyla Katalunya’dan güney Fransa’nın Akdeniz bölgelerine yayılan çingene gelenekleriyle eşsiz bir yakınlık kurdu.

‘’Chico İspanyolca’da küçük çocuk demek. Lakap üstüme yapıştı’’ diyen Chico 16 yaşında ilk gitarını aldı. “Balık için su ne ise gitar da Chico için aynı şeydi. Doğal bir ritim duygum vardı. Kariyer yapmak gibi bir düşüncem yoktu; sadece eğlenceliydi’’ diyor.

Gipsy Kings’in kurucu ortaklarından biri olan ve Djobi Djoba, Bamboléo ve Soy gibi grubun dünya çapındaki en büyük hitlerinde imzası bulunan Chico, coşkulu yaz günleri ve tasasız yaz tatilleriyle özdeşleşmiş durumda. İhtişamlı Flamenko karışımı müziği 80’lerden beri her yerde karşımıza çıkıyor.

Chico & The Gypsies Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında 26 Ağustos’ta Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda hayranlarıyla buluşacak.