Pereira idmana çıkmadı, ÜLKESİNE GİTTİ

Fenerbahçe Yönetim Kurulu ile teknik direktör Vitor Pereira arasında yaşanan gerginlikte şok bir gelişme yaşandı. Sarı lacivertli kulüp, Portekizli çalıştırıcı ve yardımcılarının bu sabah yapılan antrenmana ‘mazeretsiz’ olarak katılmadığını duyurdu.

iŞTE KULÜBÜN Resmi siteden yapılan açıklama :

“Bugün Portekiz basınında çıkan haberlerde, Teknik Direktörümüz Vitor Pereira’nın anlaşılmaz, kabul edilemez ve gerçek dışı bir takım gerekçeleri ileri sürerek ülkesine geri döndüğü yönünde açıklamaları yer almıştır. Nitekim Vitor Pereira ve yardımcıları bu sabah yapılan antrenmana da katılmamıştır.

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile kulübümüz arasında tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerini düzenleyen bir sözleşme mevcuttur. Vitor Pereira’nın bu davranışı açıkça sözleşmeye aykırıdır ve tarafımızca kabul edilmesi mümkün değildir.

Vitor Pereira’nın sözleşmeyi açık ihlali karşısında kulübümüz bugün itibarı ile doğmuş hukuksal haklarını, pazartesi günü kullanacaktır.”

YÖNETİM ZABIT TUTTURDU
Pereira ve yardımcılarının antrenmana çıkmaması nedeniyle Fenerbahçe asbaşkanları Ali Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu, Samandıra Can Bartu Tesisleri’ne giderek zabıt tutturdu.