9 AYDA 4 BİN 228 YENİ İŞYERİ

9 AYDA 4 BİN 228 YENİ İŞYERİ

İşyeri açmak isteyen yatırımcılar için tercih edilen Çankaya, 2016 yılının başından Eylül ayı sonuna kadar 4 bin 228 yeni işletmeye ruhsat verdi.

Çankaya Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün yayınladığı rapora göre, yılın ilk dokuz ayında ilçede 4 bin 228 yeni işyeri açıldı. Çankaya’da ticari faaliyette bulunmak isteyen işletmelerden 3 bin 714’ü market, büro, kuaför, pastane, lokanta, konfeksiyon gibi sıhhi işyeri, 340’ı depo, ilaçlama, imalathane gibi gayri sıhhi işyeri, 174’ü ise güvenliğe tabi eğlence ruhsatı için belediyeye başvurdu.
Bir işletmenin uyması gereken her koşulun incelenerek verildiği ruhsatlar, daha sonra da işletmenin uygunluğu açısından ruhsat denetim ekipleri ve zabıta tarafından da kontrol ediliyor. Çankaya Belediyesi denetim ekipleri, sadece Eylül ayında 302 işyerinin de ruhsat kontrolünü gerçekleştirdi.

ESNAFA HEDİYE
Çankaya Belediyesi, yeni dönemde başlattığı işyerlerinin kapısını yeni açan esnafa ayrıca özel yapım nazar boncuklu hayırlı olsun çerçevesi hediyesini vermeye devam ediyor. Çankaya Belediyesi’nin Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi’nde engelliler tarafından yapılan çerçeve içinde verilen hediyeyi kabul eden esnaf da nazar boncuğunu işyerlerine asıyor.