MİNİKLERİN HEYECANLA BEKLEDİĞİ PONY PARK AÇILDI

-MİNİKLERİN HEYECANLA BEKLEDİĞİ PONY PARK AÇILDI
Çankaya Belediyesi bir ilki daha hayata geçirdi; çocuklara sorumluluk, özgüven, dayanışma duyguları ve hayvan sevgisi aşılamak üzere Çankaya Park içinde inşa edilen Pony Park, düzenlenen törenle hizmete açıldı
Açılış haberini duyan miniklerin aileleriyle akın ettiği Pony Park’ta çocuklar, midillileri sevmek ve fotoğraf çektirmek için adeta yarıştı.
Tay ve midilli cinsi küçük atların bulunduğu parkta çocuklar hem keyifli vakit geçirecekler hem de binicilik sporunu tanıyacaklar.
Çankayalıları pek çok ilkle tanıştıran Çankaya Belediyesi, Çankaya Park içinde yapımı tamamlanan Pony Parkı hizmete açtı. Başkan Alper Taşdelen’in ev sahipliği yaptığı açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Doğan Yılmazkaya, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli katıldı.
TAŞDELEN: TEMA PARKLARIMIZA BİR YENİSİNİ EKLEDİK
Pony Park’ın açılışı, sabah saatlerinde Şemdinli’de düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan 9 asker ve hayatını kaybeden 8 sivil için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Açılışta konuşan Başkan Taşdelen, Çankaya Belediyesi olarak insanların dinlendiği ve güzel vakit geçirdiği şehir parklarının yanı sıra tema parklar da inşa ettiklerini belirterek, “Türkiye’nin ilk model uçak parkı olan Vecihi Hürkuş Parkı’nı geçtiğimiz aylarda hizmete açtık. Şu an Ahlatlıbel Atatürk Parkı’mızda bir model araba parkı inşa ediyoruz. Pony Parkımızla da tema parklarımıza bir yenisini ekledik” dedi.
Çankaya Belediyesi olarak hizmet ve proje üretirken vatandaşların isteklerini ve ihtiyaçlarını göze aldıklarını ifade eden Taşdelen, “Bizim sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız, kentin rantının kentlilere geri dönüştürülmesini öngörür. Yetkimizi halktan alır sadece halka hesap veririz. Hizmetimiz de sadece halkadır. Sizler ihtiyaçlarınızı belirtiyorsunuz, bizler bu doğrultuda hizmet üretiyoruz. Bizim için siyasi görüş önemli değil, kaliteli hizmeti herkese eşit olarak götürmek vazifemiz” dedi.
İlçede önümüzdeki 3 ayda 27 eserin açılış ve temel atma töreni yapılacağını vurgulayan Taşdelen, “Spor Toto Genel Müdürlüğü ile yaptığımız protokol uyarınca, önümüzdeki günlerde 6 spor temalı parkı hizmete açacağız. Yine kültür merkezleri, Çankaya Evleri, Pazaryerleri ve parkların açılışını yapacağız” diye konuştu.
TEKİN BİNGÖL: BU HİZMETLERİN DEVAM EDECEĞİNE İNANIYORUM
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl de konuşmasında aynı gün içinde ikinci park açılışını yapan Çankaya Belediyesinin ürettiği hizmetlerin örnek olması gerektiğini kaydederek “Buradan önce Can Yücel adına yapılan muazzam bir parkın açılışını yaptık. Şimdi çocukların gelişimine ve mutluluğuna katkı yapacak, onların sevincine sevinç katacak Pony Park’ı açıyoruz. Bu bizi mutlu ediyor ve gösteriyor ki, CHP’li belediyeler, herkesin ihtiyaç duyduğu kaliteli hizmeti herhangi bir sınıf ya da siyaset ayrımı yapmaksızın toplumun tüm kesimlerine götürüyor” dedi.
Çankaya’nın yapılan hizmetler ve üretilen projelerle başkentin cazibe merkezi olma özelliğini perçinlediğini ifade eden Bingöl, “Hizmet üretmek bir ekip işi. Bu kadar önemli çalışmaları, bu kadar kısa sürelerde bitirerek Çankayalıların hizmetine sunan genç başkanımız Alper Taşdelen’i ve ekibini gönülden kutluyorum. Buradaki çocuklarımızın yüzlerine kondurdukları gülücükler için onlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Pony Park ziyaretçilere açıldı. Parkı konukları ve vatandaşlarla birlikte gezen Başkan Taşdelen, henüz isim verilmemiş olan iki midilliye Nehir ve Beste isimlerini verdi. Parkı çocuklarla birlikte gezen Taşdelen, bir kız çocuğunun midilliye binmesine yardım etti, birlikte fotoğraf çektirdi.
PONY PARK’TA NELER VAR?
Çankaya Park içinde, 2500 metrekare alan üzerine kurulan Pony Park’ın 600 metrekarelik kapalı biniş alanı, 100 metrekare ahır ve 90 metrekarelik dershane ve veli bekleme odaları var. Parkın manej (at eğitim alanı) alanı 18×36 metre uzunluğunda.
Bir sosyal sorumluluk projesi olarak faaliyet geçen Pony Park’ta engelli olan ve olmayan çocuklara, uzman binicilik eğitmenleri tarafından verilecek dersler sayesinde çocukların sorumluluk, özgüven, dayanışma ve hayvan sevgisi duygularının gelişmesi hedefleniyor. Tay ve pony cinsi küçük atların binicilik amaçlı kullanıldığı park Ankaralılar için de yeni bir eğlence ve eğitim alanı olacak. Açık ve kapalı eğitim alanlarıyla yaz kış ziyarete açık olan Pony Park’ta ferdi eğitimler de verilecek.