Turan Güneş Bulvarı yenileniyor

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 27 GÜN GİBİ REKOR SÜREDE YOL GENİŞLETME VE ASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANAN 7 KİLOMETRELİK TURAN GÜNEŞ BULVARI’NDA,KALDIRIMLAR YAPILIYOR, REFÜJENEW JERSEY BARİYERLERİ YERLEŞTİRİLİYOR

turangunes_2.jpgBüyükşehir Belediyesi tarafından 27 gün gibi rekor sürede yol genişletme ve asfalt çalışması tamamlanarak trafiğe açılan Turan Güneş Bulvarı’nda refüje, daha güvenli olan “New Jersey”tipi bariyerler yerleştirilmeye başlandı. Bulvarda kaldırım çalışmalarıda sürüyor.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı,Çankaya Yıldız Kavşağı’ndan başlayarak Oran semtinden geçip Kepekli Kavşağı’nda sona eren 7 kilometrelik Turan Güneş Bulvarı’nı genişletip asfaltlayarak 4 şeritten, emniyet şeridiyle birlikte toplam 8 şeride çıkardı.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, asfalt ve yol çizgilerinin tamamlanmasının ardından trafiğe açılan Bulvar’da kaldırım ve refüj çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Turan Güneş Bulvarı’nda,refüje, Kepekli Kavşağı’ndan Yıldız Kavşağı’na kadarNew Jerseybariyerler döşeniyor. Bu bariyerlerle trafiğin daha da güvenli olması sağlanıyor” dedi.
Turan Güneş Bulvarı’nda kaldırım çalışmasının da devam ettiğini kaydeden Üçpınar, Panora Kavşağı’ndan Kepekli Kavşağı’na kadar gidiş yönünde kaldırım çalışmasının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.
Başkent genelinde olduğu gibi kaldırım çalışmalarında bazalt kaplamalı beton bloklar kullanıldığını, görme engelliler için iz yolu, engelliler için ve garaj girişlerine rampalar yapıldığını anlatan Vedat Üçpınar, diğer altyapı kuruluşlarının da çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.