YENİ KEÇİÖREN BULVARI 29 EKİM’DE AÇILACAK

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KEÇİÖREN TRAFİĞİNİ BÜYÜK ÖLÇÜDE RAHATLATACAK YENİ KEÇİÖREN BULVARI’NDAKİ (YAVUZ SULTAN SELİM BULVARI) ÇALIŞMALARDA SON AŞAMAYA GELDİ
-29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NDA AÇILIŞI YAPILARAK, SÜRÜCÜLERİN HİZMETİNE SUNULMASI HEDEFLENEN 1,2 KİLOMETRELİK BULVARDA, BİRİ 3 KATLI OLMAK ÜZERE
2 KÖPRÜ, 8 ALT VE ÜST GEÇİT İLE HEMZEMİN KAVŞAK BULUNUYOR
-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI ÜÇPINAR:
“BULVARI 29 EKİM’DE AÇABİLMEK İÇİN 500 KİŞİ, 15 İŞ MAKİNESİ, 50 KAMYON VE BÜYÜK ÖZVERİYLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

kecioren_bulvari_7.jpgBüyükşehir Belediyesi, Keçiören trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak yeni Keçiören Bulvarı (Yavuz Sultan Selim Bulvarı) yapımında son aşamaya geldi. Bulvar’ın29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda trafiğe açılması hedefleniyor.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, “İmalatında son aşamaya geldiğimiz 1,2 kilometrelik bulvarımızı, 29 Ekim’de açmak için büyük özveriyle gece-gündüz çalışıyoruz” dedi.
Keçiören’in merkez tarafından tek girişi olan Fatih Köprüsü’ne paralel yeni bulvarın trafiğe by-pass etkisi yapacağını belirten Üçpınar, , “Bulvar trafiğe açıldığı zaman, özellikle Keçiören bölgesinde trafik yüzde 40 oranında rahatlayacak” diye konuştu.
Bulvarın birinci etabı olan Basınevleri tarafında 3 katlı kavşak çalışmaları kapsamında; 2 köprü, 1 alt geçit ve 1 hemzemin kavşağın 3 ay gibi kısa sürede inşa edildiğini bildiren Üçpınar, Selçuklu Caddesi ile Gülhane Caddesi yönündeki yaklaşık 250 metre uzunluğundaki köprünün trafiğe açıldığını, Selçuklu Caddesi ile yeni bulvar arasındaki 420 metre uzunluğundaki köprünün ise ikinci etap olan Samsun Yolu kesişimindeki çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmete gireceğini söyledi.

-“500 PERSONEL, 29 EKİM İÇİN GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”
Bulvar’ın ikinci etabı olan Samsun Yolu kesişimindeki1 köprü ve 2 alt geçit yapımında da son aşamaya gelindiğini ve çalışmaların 7/24 devam ettiğini belirten Vedat Üçpınar, şöyle devam etti:
“Selçuklu, Gülhane ve Basın caddeleri kesişiminden başlayıp Samsun Yolu’na kadar yapılacak olan yaklaşık 800 metre uzunluğundaki yeni bulvar, 2’şer şeritli çift yönlü olacak. Açıldığı zaman ise bu bölgenin trafiğine adeta by-pass etkisi yapacak. Hedefimiz 29 Ekim ve bu tarih için toplam 500 personelimizle birlikte gece-gündüz uğraşıyoruz.”

-1285 METRE UZUNLUĞUNDA BULVAR…

-Proje uzunluğu 1285 metre olan bulvarda, 8 alt ve üst geçit bulunuyor.
-Bulvar’daki asfaltlama, kaldırım, aydınlatma ve altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı.
-Proje kapsamında yer alan 270 metrelik iki köprüde kiriş ve döşeme çalışmaları tamamlanmak üzere.
-Bu köprülerdeki asfaltlama, aydınlatma çalışmaları da en kısa sürede başlayacak.
-Proje genelindeki peyzaj ve trafik işaretleme çalışmaları da tamamlanmak üzere.
-Proje genelinde şu anda 500 personel, 25 iş makinesi ve 50 kamyon çalışıyor.