ÇANKAYA EMEKÇİLERİ ATA’SINI ANDI

ÇANKAYA EMEKÇİLERİ ATA’SINI ANDI

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve belediye çalışanları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78. yılında, belediye binası önünde düzenlenen törenle andı.
Taşdelen: “Türkiye Cumhuriyeti’ni, Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yolda laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak savunduk ve savunmaya devam edeceğiz.”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve tüm belediye personeli, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini kapadığı saat olan 9’u 5 geçe belediye binası önünde düzenlenen törenle andı. Çankaya Belediyesinin tüm çalışanları saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu. Ardından, Belediye Başkanı Alper Taşdelen, törende kısa bir konuşma yaptı.
Alper Taşdelen, “Hep birlikte, yol göstericimiz, ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, şükran ve minnetle anıyoruz” diye başladığı konuşmasında, “İnsanlar ölür, faniler ölür ama fikirler, düşünceler yaşar, ölmez” dedi.

“YÜREĞİNDE İNSAN SEVGİSİ OLANLAR HER ZAMAN HAKLIDIR”
Türkiye Cumhuriyeti’ni, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yolda laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak savunduklarını ve savunmaya devam edeceklerini kaydeden Taşdelen sözlerine, “O’nun bize gösterdiği aydınlık yolu takip etmeye devam edeceğiz. Önderi, lideri Mustafa Kemal olan yanılmaz, aldanmaz. Akıl ve bilimden gidenler, hayatta en hakiki mürşidin ilim olduğunu bilenler asla yanılmazlar. Sıkıntı çekebilirler ama uygarlık nehrinin en hızlı aktığı noktada yine o en güzel yolda yürürler. İşte biz de o yolun yolcusuyuz. Akılla, bilimle ilerleyenler, halkına güvenenler, yüreğinde insan sevgisi olanlar her zaman doğrudur, her zaman haklıdır” diye devam etti.
Yunus Emre’nin “Ölür ise ten ölür canlar ölesi değil” sözlerini dile getiren Taşdelen, Mustafa Kemal Atatürk’ün daima yaşayacağını ve Büyük Önder’in izinden, Türkiye Cumhuriyeti’ni bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşayarak güzel günlere hep birlikte taşıyacaklarını söyledi. Taşdelen sözlerini “Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Mustafa Kemal” diyerek tamamladı.