Erdoğan ve AKP ‘den CHP bildirisine suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti CHP’nin yayımladığı bildiriyle ilgili suç duyurusunda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP Parti Meclisi üyeleri hakkında, 6 Kasım’daki Parti Meclisi toplantısının ardından yayımlanan bildiride kullanılan ifadeler nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına “Cumhurbaşkanına hakaret”ten suç duyurusunda bulundu.
Konuyla ilgili AK Parti’den ise Genel Sekreter Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül yaptı.
Twitter hesabından açıklama yapan Gül, CHP Parti Meclisi bildirisinin hakaret ve iftiralarla dolu olduğunu söyledi.
Gül, “PM bildirisine karşı AK Parti olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur” dedi.
KILIÇDAROĞLU’NDAN CEVAP GECİKMEDİ
CHP lideri Kılıçdaroğlu, yayımladıkları bildiri için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi (PM) bildirisinin yargıya taşınmasına ilişkin, “Teröristlere kamyonlarla silah dağıtanların ve bunların eylemlerine göz yumanların da bir an evvel yargılanmasını bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
Kılıçdaroğlu, son siyasi gelişmelerin ardından hafta sonu toplanan CHP PM’nin yayımladığı bildiriyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti tarafından suç duyurusunda bulunulmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İlk günden beri teröre yardım ve yataklık yapanların yargılanmasını istediğimizi hep dile getirdik. Kamuoyunca da bu bilinen bir gerçek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ülkede vatana ihanet edenlerin, terör estirenlerin yargılanmasını tıpkı bizim gibi istediğini görmekten memnuniyet duyuyorum. Hatta teröristlere kamyonlarla silah dağıtanların ve bunların eylemlerine göz yumanların da biran evvel yargılanmasını bekliyoruz.”