CANDAN ERÇETİN SAĞANAK YAĞMURDA ANKARA’YI COŞTURDU

BİNLERCE MEŞALE NEHİR OLDU ANITKABİR’E AKTI
CANDAN ERÇETİN SAĞANAK YAĞMURDA ANKARA’YI COŞTURDU

Çankaya Belediyesinin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında binlerce vatandaş meşalelerle Anıtkabir’e yürüdü. Bando eşliğinde düzenlenen meşaleli yürüyüşün ardından Anıtpark’ta gerçekleşen Candan Erçetin konseri Başkentlilere büyük bir coşku yaşattı.
Sağanak yağmura rağmen Anıtpark’ta bir araya gelen Cumhuriyet sevdalılarına seslenen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Cumhuriyetimizi kimseye yıktırmayacağız. Çünkü Cumhuriyet insanlığımızın gündüzüdür, karanlık bir çağın sonudur. Cumhuriyet halkın egemenliğini halka vermektir, eşitliktir, özgürlüktür, emeğin hakkını almasıdır” diye konuştu.

Çankaya Belediyesinin düzenlediği Cumhuriyet’in 94. yıl kutlamaları Başkentlilere büyük bir coşku yaşattı.
Akşam saatlerinde Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in öncülüğünde Milli Kütüphane önünde bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle kortej oluşturdu. Sağanak yağmura rağmen, Anıtpark’a kadar bando eşliğinde yürüyen Cumhuriyet sevdalılarının bayram coşkusu, Taşdelen’in ev sahipliğinde düzenlenen Candan Erçetin konseriyle zirveye ulaştı. Yağmur altında gerçekleşen kutlamada birinci derece sit alanı olan ve Çankaya Belediyesi tarafından aslına uygun olarak yenilenen Anıtpark’ın açılışı da yapıldı.
Yürüyüşün ardından konser alanında bir araya gelen Başkentlilere seslenen Taşdelen, “Yağmura rağmen Cumhuriyetimizi, bağımsızlığımızı bize sağlayan Ata’mıza koştuk. Binlerce meşale nehir olduk Anıtkabir’e aktık. Ata’mızın yanı başında Cumhuriyetimizin 94. yılını kutluyoruz” dedi.

“CUMHURİYETİ SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ”
Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacaklarını vurgulayan Taşdelen, “Cumhuriyetimizi kimseye yıktırmayacağız. Çünkü Cumhuriyet insanlığımızın gündüzüdür, karanlık bir çağın sonudur. Cumhuriyet halkın egemenliğini halka vermektir, eşitliktir, özgürlüktür, emeğin hakkını almasıdır. Cumhuriyet, bağımsız kendine yeten bir ülke demektir. Barış ve ortak bir gelecek demektir. Sanat, felsefe özgür düşünce demektir” diye konuştu.
Çankaya’yı Mustafa Kemal Atatürk’e layık kılmak için çalıştıklarını belirten Taşdelen, “Belediyecilik Atatürkçülerin, sosyal demokratların işidir. Ranta değil halka hizmet eden, doların değil ağacın yeşilini sevenlerin işidir” ifadelerini kullandı.

“AYDINLIK GÜNLERE MUTLAKA KAVUŞACAĞIZ”
Tek hedeflerinin ay yıldızlı bayrağın altında özgürce ve kardeşçe yaşamak olduğunu belirten Taşdelen sözlerini, “Türkiye güzel, aydınlık günlere mutlaka kavuşacak. Ankara Mustafa Kemal’in izinden yürüyecek. Biz bu ülkeyi hiçbir terör örgütüne böldürtmeyeceğiz. Cumhuriyet’i Mustafa Kemal’in izinde sonsuza kadar yaşatacağız. Cumhuriyetimizin 94. yılı kutlu olsun. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk aydınlığı” diye bitirdi.
Alper Taşdelen’in konuşmasından sonra kırmızı kostümü ve Türk bayrağıyla sahneye çıkan Candan Erçetin, tüm şehitlerin önünde saygıyla eğildiğini belirterek ilk olarak “Memleketim” şarkısını seslendirdi.