CHP İstanbul’a KADIN Başkan

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) İstanbul 36’ncı Olağan İl Kongresi’nde il başkanlığına Canan Kaftancıoğlu seçildi.

Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılan 643 delegenin oy kullandığı kongrede, Canan Kaftancıoğlu’nun mavi listesi 325, mevcut il başkanı Cemal Canpolat’ın beyaz listesi 318 oy aldı.

Kaftancıoğlu, seçilmesinden sonra yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi: ”Örgütümle kazanacağım demiştim ve öyle oldu. İyi ki varsınız, hepimiz çok çalıştık, çok yorulduk. Güzel organize ettiği için Cemal Canpolat ve ekibine teşekkür ediyoruz. Biz ne demiştik, söylediğimiz şeyi yapacağız, yapmayacağımız şeyi de söylemeyeceğiz diye, şimdi şunu söylüyorum. Bu salondan el ele çıkıp AK Parti faşizmini yok etmeye gideceğiz. İnandığınız ve güvendiğiniz için saygıyla selamlarım.”

Canan Kaftancıoğlu kimdir?
Canan Kaftancıoğlu, 1972 yılında Ordu’da doğdu. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda Adli Tıp ihtisasına başladı.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda (TiHV) vaka taraması yaparak ‘İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi’ isimli teziyle ihtisasını tamamlayan Canan Kaftancıoğlu, 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında il başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerini sürdürdü.