Kazan da ”Her şey Mehmetçik için” seferberliği

Kahramankazan, Mehmetçiğe moral vermek için seferber oldu….

Mehmetçik için,atkı, bere, kazak örülüyor,
kavurma,gözleme,yaprak sarma hazırlanıyor…

Haber:Halim UTLU

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe moral vermek için, Kahramankazan Belediyesi, anlamlı bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında şehit eşleri ve annelerinin de aralarında bulunduğu kadınlar, Mehmetçiğe gönderilmek üzere gözleme, baklava ve yaprak sarma hazırlarken, atkı, bere, kazak gibi giysiler örüyor. İlçedeki mandıra sahipleri ve besiciler de canlı hayvan bağışıyla kampanyaya destek veriyor. Toplanan yardımlar 23 Şubat günü düzenlenecek törenle, Mehmetçiğe gönderilecek.

7’den 70’e herkes destek veriyor

Kahramankazanlı vatandaşlar, Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe moral vermek için seferber oldu.
Kahramankazan Belediyesi öncülüğünde başlatılan kampanyaya, 7’den 70’e herkes imkanı ölçüsünde destek veriyor. Bu kapsamda aralarında şehit eşleri ve annelerinin de bulunduğu kadınlar bir araya gelerek, baklava, gözleme, kavurma, höşmerim, sarma gibi yemekler hazırlarken, diğer yandan atkı, bere, kazak gibi giysiler örüyor. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve eşi Meral Ertürk de, kadınlarla birlikte sarma sarıp, gözleme açtı. Ayrıca annesinin yanında olan 15 Temmuz Şehidi Ali Anar’ın 4 yaşındaki oğlu Muhammet de, Mehmetçiğe yazdığı mektubu okudu.

Canlı hayvan desteği

İlçedeki mandıra sahipleri ve besiciler de kampanyaya canlı hayvan desteği veriyor. Çok sayıda besici ve mandıra sahibi, Mehmetçik için büyükbaş ve küçükbaş hayvan bağışında bulundu. Kampanya kapsamında şu ana kadar çok sayıda büyükbaş ve küçükbaş hayvan toplandı. Toplanan yardımlar ve yapılan bağışlar, Kahramankazan Belediyesi ve Et ve Balık Kurumu aracılığıyla bölgedeki Mehmetçiğe gönderilecek.

Ayrıca ilçede bulunan İçören Erkek Yatılı Kur’an Kursu öğrencileri ve tüm camilerde Mehmetçik için dua edilerek, Kur’an-ı Kerim okundu. Kahramankazan başlattığı bu kampanya ile tüm Türk halkı gibi, Mehmetçiğin yanındayız mesajı verdi.

Söz konusu vatan olunca…
Kampanyaya ilişkin, tüm ilçe halkı olarak Mehmetçiğin yanında olduklarını göstermek içini bir hafta sürecek bir kampanya düzenlediklerini söyleyen Başkan Ertürk, “Kahramankazan’da topyekün bir seferberlik başlattık. Söz konusu vatan olunca, halkımız gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine kadar, elinde ne varsa katkıda bulunmaya çalışıyor.

Kahramankazan halkı da vatanın bölünmez bütünlüğü için, 15 Temmuz’da olduğu gibi, bugün de her türlü fedakarlığı sergilemekten kaçınmıyor. Kampanya ilçede büyük bir heyecan yarattı. Halkımızın duyarlılıkları bizi gururlandırdı.” dedi.Toplanan yardımlar, 23 Şubat günü düzenlenecek törenle Mehmetçiğe gönderilecek.