”ÖRGÜTE KATILANLARA EV VE ARABA VERİYORLAR”

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, MKYK toplantısından sonra düzenlenen basın açıklamasında konuştu. Yüzde 10 barajının korunmasında uzlaşıldığını da belirten Ünal, “Öncelik yerel seçimlerle ilgili düzenlemede” ifadelerini kullandı…

Ünal’ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

“PYD, 400 DEAŞ’LIYI TÜRKİYE’YE KARŞI SAVAŞMA ŞARTIYLA SERBEST BIRAKTI”

CHP’nin son 3 yıldan beri kullandığı temel argümanlardan birisi de Türkiye’nin DEAŞ mücadelesiydi. Biz Rakka’da PYD ile DEAŞ’ın ilişkisini de ortaya koymuştuk. Özellikle Rakka, Afrin, Deyr Ez Zor’da 400 DEAŞ’lıyı PYD’nin serbest bıraktığı, Türkiye’ye karşı savaşmak için serbest bıraktığı bilgisi de teyit edilmiş. Sizlerle paylaşmak istiyorum. Amerika’nın tezini de çürüten bir ifade.

“SÖZ KONUSU PYD/PKK OLDUĞUNDA AVRUPALI DOSTLARININ NASIL HAREKETE GEÇTİĞİNİ, GÖRÜYORUZ”

Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin Ünal, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sivillere dönük azami dikkat gösteriyor. Fırat Kalkanı Harekatı çok kısa sürebilecekken, 6 ay sürdü. Bunun nedeni bu konudaki azami hassasiyetti. Fırat Kalkanı Harekatı’nda 3 bin DEAŞ’lı etkisiz hale getirildi. Bu süreçte hiç kimsenin sivillere dönük hassasiyet açıklamasına şahit oldunuz mu, hayır. Aynı şekilde Zeytin Dalı Harekatı’nda da azami hassasiyet gösterdiği halde söz konusu PYD/PKK olduğunda Avrupalı dostlarının nasıl harekete geçtiğini, karalama propagandasına başladıklarını içeride ve dışarıda görüyoruz” diye konuştu.

“GÖNÜLLÜ OLARAK ÖRGÜTE KATILANLARA EV VE ARABA GİBİ VAATLER …”

Ünal, “PYD terör örügütü tarafından Rakka’dan Afrin’e takviye amacıyla örgüt mensuplarının kaydırıldığı söz konusu faaliyetin Rakka’da yoğun şekilde unsur ihtiyacı ortaya çıkardığı bu çerçevede örgüt tarafından genç kızlara âdeta çocuk yaştaki gençlere dönük askere alma çalışmaları başlatıldığı ayrıca teşvik amacıyla gönüllü olarak örgüte katılanlara ev ve araba gibi vaatlerde bulunduğu da teyit edilmiş bilgiler arasında” dedi.