ALBAY MUZAFFER TAYTAK’IN KİTABI ÇIKTI.!

ALBAY MUZAFFER TAYTAK’IN KİTABI ÇIKTI.!
13.Anıtkabir Komutanı Hemşerimiz Albay Muzaffer TAYTAK’ın . “Kuleli’den Anıtkabir’e Bir Subayın Anıları” isimli kitabı Galeati Yayıncılık ile okuyucularıyla buluştu.
ARKA KAPAK YAZISI (TANITIM BÜLTENİNDEN)

Muzaffer Taytak emekli bir subay…Fakat bir farkla. Kendisi Anıtkabir’in 13’ncü Komutanıydı.

Anıtkabir Türkiye’nin kalbidir. Anıtkabir’de görev yapmak her subaya nasip olmaz. Hal böyle olunca Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahında yaşanan birçok anı, etkinlik, tören ve ziyaretçiler kitabı ilginç bir konuma getiriyor.

Yekta Güngör Özden kitabın önsözünde kitabı şu şekilde tanıtıyor:

“Anıtkabir Komutanlığı sırasında tanıdığım, yakından izlemek olanağına sahip olduğum, yaptığı çalışmalarla kişiliğini, yetenek ve başarılarını örnek olacak nitelikte bulduğum emekli Piyade Albay Muzaffer Taytak’ın elinizdeki kitabına önsöz yazmakla duyduğum mutluluğun benim için bir kazanım olduğu inancındayım.

Bu durum sadece Sayın Taytak’ın övgüye yaraşır tutum ve davranışlarının yarattığı bir olgudur. Görevinin özgünlüğünü ve önemini, temsil ve komuta etkinliğiyle benimsettiği gibi çalışma ve uygulamalarıyla Anıtkabir’i daha çok ziyaret edilir, daha çok tanınır kılmış, bakımından donanımına, etkinlik ve müzelerinin zenginleşmesine büyük katkılarda bulunmuştur… ”

Emekli Albay Muzaffer TAYTAK’ın kitabını Bolvadin Akşahin Kırtasiye, İdefix , D&R, Babil ve Kitapambari internet sitelerinden temin edilebilir.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) olarak. Hemşerimiz Albay Muzaffer TAYTAK’a; yeni kitabı’nın hayırlı olmasını diler yaşam boyu başarılı çalışmalara imza atmanızı dileriz.

ALBAY MUZAFFER TAYTAK
ÖZGEÇMİŞİ

1962 yılında Bolvadin’de doğan, ilk ve ortaokulu Bolvadin’de tamamladıktan sonra Kuleli Askeri Lisesinden mezun olan Muzaffer TAYTAK Albay rütbesi ile emekli oldu.
Meslek hayatında başarılı ve parlak bir dönem geçiren Muzaffer TAYTAK en son olarak 13.Anıtkabir Komutanı olarak görev yapmakteyken 2015 yılında Albay olarak emekli olmuştur

#Albay #MuzafferTaytak #KulelidenAnıtkabireBirSubayınAnıları #Kitap #Boldav