Erdoğan:Sefer bizden zafer Allah’tandır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin ”Şu ana kadar 700 kilometrekarenin üzerinde bir alan teröristlerden temizlendi ve bizim kontrolümüz altında. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2872. 41 askerimiz ile ÖSO’dan 159 kardeşimiz şehit oldu” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
”Uzun bir Afrika seyahatimiz oldu. Afrika seyahatimizde gittiğimiz ülkelerin ortak özelliği 15 Temmuz darbe girişiminde ülkemize verdiği samimi destektir. Gördüğümüz bir başka gerçek de Afrika’da Feto’nun ülkemize ne kadar zaman kaybettirdiğidir. TİKA’mızla burslarımızla eğitim sağlık tarım alanındaki desteklerimizle Afrikalı kardeşlerimizin yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Bu kıtada tüm ilişkilerimizi kazan kazan ilkesine göre tesis ediyoruz. Sadece almak veya vermek bu ülkelere iyi niyet değildir. Lazım olduğu zaman balık da vereceğiz ama asıl balık tutmayı öğreteceğiz. İşte Fransa… Bize belli noktada akıl vermeye kalkanlar sadece Cezayir’de 5 milyon insanın katlini icra ettiler. İlk fırsatta Afrika’nın en güneyine ineceğiz. Böyle bir seyahati planlıyoruz. Kıtada ayak basmadık yer bırakmadan durmayacağız.
ZEYTİN DALI HAREKATI
Sefer bizden zafer Allah’tandır. Şu ana kadar 700 kilometrekarenin üzerinde bir alan teröristlerden temizlendi ve bizim kontrolümüz altında. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2872. 41 askerimiz ile ÖSO’dan 159 kardeşimiz şehit oldu.
”GEBERİP GİDEN TERÖRİSTLERİ KİMSE HATIRLAMAYACAK”
Döktüğü kanın tek damlası bile boşa gitmeyen bizim askerimizin yattığı toprak da tuttuğu bayrak da bellidir. Kimse hizmet ettiği belli olmadan geberip giden teröristleri kimse hatırlamayacak.
”TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SINIRLARIMIZLA İRTİBATI TAMAMEN KESİLMİŞ DURUMDA”
Terör örgütünün sınırlarımızla irtibatı artık tamamen kesilmiş durumdadır. Bundan sonra sıra Afrin şehir merkezinin kuşatılarak orada yuvalanmış olan teröristlerin başlarının ezilmesine geliyor. ÖSO’yu bir yere koymak mümkün değil. Ana muhalefetin temsilcileri ÖSO’ya terör örgütünü yakıştırmasını yapacak kadar densiz olsalar da bizim için onlar beraber bu mücadeleyi verdiğimiz kardeşlerimizdir. Türkiye’nin DEAŞ PKK PYD’ye yönelik sınır ötesi operasyonları içeride ve dışarıda pek çok kişinin gerçek yüzünü de ortaya koydu.
Amerika’nın Afganistan’daki operasyonları 17. yılını geride bıraktı Irak’taki de neredeyse 18 yıla ulaştı kimse Amerika’ya ne işin var burada diye söyledi mi bunlarla sınır mı? Değil. 10 bin kilometreyi aşkın yerden kalkıp buraya geliyorsun. Bulunduğunuz yerlerden hemen çekilip gidin dediklerini duydunuz mu? Ama her gün Türkiye’ye operasyon uzun sürdü çekilin çağrısı yapılıyor. Türkiye 7 yıldır 4 milyon civarında sığınmacıya elinde ne varsa paylaşarak onlar 3-5 mülteciyi alıp almamanın kavgasını veriyorlardı.
”BM’DE KARAR ALIYORLAR BATSIN SİZİN KARARINIZ”
Türkiye’nin Afrin’de El Bab’da ne yaptığını milletimiz de dostlarımız da gayet iyi biliyor. Ülkemizin amacının terör örgütleri ve arkasındaki güçler de farkındalar. Bölgenin asli sahibi olan Suriyeli kardeşlerimizin yaşayabileceği bir yer haline getirmek istediğimizi herkes biliyor. Amerika Rusya onlarla da konuştuk. Terör örgütlerinin ve arkalarındaki güçlerin derdi Suriye halkının geleceği olmadığı için bu çaba onların işine gelmiyor. Doğu Guta’daki gelişmeler yenilir yutulur mu insanlığa sığar mı? BM’de karar alıyorlar batsın sizin kararınız. İşleme konulmayan kararın insanlık için ne anlamı var?
”DÜNYA ADETA BİR KORKULAR DÜNYASI OLMUŞ”
Dünya adeta bir korkular dünyası olmuş. Bunun karşısında hiçbir ülke sesini çıkaramıyor. Şu Kudüs meselesinde 128 ülke sesini çıkarttı ve orada tavrını ortaya koydu. Aynı şekilde bu tavrı bir de dünya 5’ten büyüktür anlayışını ortaya koymak için dünya koymalı. Biz Türkiye olarak yalnız kalsak da üzerimize düşeni yapacağız. Onların tankları füzeleri topları olabilir olsun be bizim Allahımız var. Afrin’de ele geçirdiğimiz yerlerdeki tüm tuzaklar ne yazık ki ülkemize dönüktür. Hani dosttunuz hani müttefiktik? Bunların hepsi aynen deve kuşu gibi. Rakka tarafındaki petrol kavgasını saymazsanız Fırat’ın doğusunda da aynı durum geçerlidir.
”YÜZLERİNE VURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Buradaki hedef Türkiye’dir, Türkiye’nin birliği beraberliği bekası kalkınmasındaki azmi gücüdür. İstedikleri diplomasi oyunlarını oynasınlar biz bu gerçeği görüyoruz yüzlerini vuruyoruz vurmaya da devam edeceğiz. Gözümün içine baka baka söylenen yalanlardan artık gına geldi.”Kaynak:ntv