Yüreğimiz kan ağlıyor !

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ;Yüreğimiz kan ağlıyor,Türkiye Büyükelçimizi İsrail’ den derhal geri çekmeli ve Doğu Kudüs e acilen Büyükelçi atamaldır.Bu konuda Hükümetin sonuna kadar arkasındayız dedi.
CHP grup toplantısında kürsüye Filistin atkısıyla çıkan, Gazze’deki katliam üzerinden ABD Başkanı Trump’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “İç sorununu gündemden düşürmek için İsrail’le ilgili politikaları yürürlüğe koydu” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında ABD ve İsrail e çok sert sözlerle yüklendi.
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:,
“18 yıldır başkana verilen yetki kullanılmadı. Gönül isterdi ki Sayın Trump da bunu uygulamasın. Amerika’da kendi iç sorununu çözemeyen bir başkan, sorunu gündemden düşürmek için İsrail’le ilgili başka politikaları yürürlüğe koydu.
Ortadoğu’nun kan gölü olmasına teşvik ediyorsunuz. Pimi çekilen bombayı Ortadoğu’nun kalbine yerleştirdiler. Kanlı pazartesiyi hiçbir Ortadoğulu unutmamalıdır. Bir tarafta en gelişmiş silahlar bir tarafta barış isteyen Filistin halkı var. Siz o gelişmiş silahlarla o insanları tarıyorsunuz. Bu mudur adalet?
Sayın Trump kendi ülkesinde bilimadamlarına aktivistlere sorsun. Ortadoğu’da barış isteriz ama bu barış silahla olmaz. BM kararlarını tanımıyorsun. Güvenlik Konseyi kararlarını tanımıyorsun. İstediğimi yaparım diyorsan insanlık tarihi seni yaşam boyu lanetler. Bıkmadık mı insanların ölmesinden? 70 yıldır kendi vatanları için mücadele ediyorlar.
Filistinli kardeşlerimiz vatanları için mücadele ediyorlar. Kendi topraklarından sürüldüler. Kendi toprağında insan ikinci sınıf vatandaş olabilir mi? Kendi vatanını savunmak istiyor. O insanların üzerine kurşun yağdıranları tarih unutmayacaktır. ABD Ortadoğu’da arabuluculuk rolünü tamamen kaybetti. Artık İsrail hükümetinden yana taraftır. ABD Trump yönetiminin Ortadoğu’ya barış getirme şansı yoktur. Artık ölümleri, kanı ve gözyaşını getirir. 3 günlük yas ilan edildi, doğrudur.
Arap dünyası kendi içinde birlik olmayan Arap dünyası… Bundan daha büyük bir ayıp yoktur. Egemen güçlerin söylemlerini dile getiren iktidarlardan halka hayır gelmez. tarih ülkesi için mücadele eden insanlara saygı duymuştur. Filistinlilere her şey yapacaksınız, sonra dünyaya ders vermeye çalışacaksınız. Dünya tarihi bunu kabul etmez.”