Çankaya Belediyesinden Esnafa ”Haberli Denetim”

HABERİNİZ OLSUN DENETİME GELİYORUZ

Çankaya Zabıtası esnafa, denetimlerde mağdur olmamaları için haberli denetim broşürü dağıtarak varsa eksiklerini gidermesi için süre tanıyor.

Çankaya Zabıta ekipleri, işyeri sahibi esnafın mağdur olmamaları için Haberli Denetim broşürü dağıtıyor. Denetim yapmadan önce varsa işyerlerinin eksiklerini gidermelerini sağlamak amacıyla 15 günlük süre veren ekipler, esnafa önceden haber vererek hazırlıklı olmalarını sağlıyor.

YIKICI DEĞİL YAPICI ANLAYIŞ

Yıkıcı değil yapıcı belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bu uygulama ile hem esnafımıza uygun koşullara sahip olma fırsatı veriyor hem de vatandaşın mağdur olmamasını sağlamış oluyoruz. Biz istiyoruz ki tüm işletmeler fiziki olarak, temzilik olarak, ürün kalitesi olarak kurallara uygun hareket etsin. Bunun için de eksiklerini gidermeleri için önceden haber verip daha sonra denetimini gerçekleştireceğiz. Bu yöntemle hem halkın iyi hizmet almasını sağlıyor hem de esnafın karşılaşacağı olası para cezasının önüne geçiyoruz” dedi.

ESNAFA DESTEK

İlçede bulunan tüm işyerlerini kapsayan ve 8 merkez bölge amirliğinde birden başlayan uygulama ile esnaf da eksiklerini giderme konusunda zaman kazanmış oluyor. Zabıta ekipleri, denetim yapılacak işyeri sahiplerini tek tek ziyaret ederek içinde merkez amirliklerin telefon numaralarının yer aldığı broşürleri dağıtıyor. Zabıta esnafa eksikler konusunda ne yapmaları gerektiği konusunda da kendilerine danışabilecekleri bilgisini veriyor.