Herşey can dost larımız için

ONLAR SOKAK HAYVANLARI İÇİN TOPLUYOR

Başkentin sokak hayvanları konusunda duyarlı kurumları ve özel işletmeleri Çankaya Belediyesi ile koordineli çalışmaya devam ediyor. Belediye ekipleri toplu yemek tüketimi gerçekleştirilen kurumlardan aldığı yemekleri, sokak hayvanları için her gün farklı bir noktaya ulaştırıyor.

Çankaya Belediyesi duyarlı esnaf ve kurumlarla işbirliği yapıyor. Sokak hayvanları için müşterilerinin tabağında kalan yiyeceklerini biriktiren esnaf ve yemekhanede artan yemeklerini paylaşan kurumlar, kış günü sokak hayvanlarının aç kalmaması için Çankaya Belediyesi ile koordineli hareket ediyor. Belediye ekipleri rutin olarak topladığı yemekleri, belirlenen besleme noktalarında hayvan severlerle işbirliği içerisinde bırakıyor.
Çankaya Belediyesi’nin sokak hayvanları için geliştirdiği Şanslı Projelerin “Senin Olanı İstemiyorum Benim Olanı Paylaşmak İstiyorum” kapsamında yürütülen çalışmaya destek veren kurumlar; Cebeci Askeriyesi, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, TEDAŞ, Türkiye Petrolleri, Milli Eğitim Bakanlığı, Polis Evi. Projeye destek veren özel işletmeler ise, Kuki Cafe, Taurus AVM, Bayram Usta Yaprak Kebap ve GAMA.
Haftanın belirli günlerinde periyodik olarak toplanan yemekler Pazartesi ve Salı günleri Oran, Çarşamba Yaşamkent, Perşembe Balgat, Cuma Türkkonut, Cumartesi Dikmen bölgelerine bırakılıyor.
ÜCRETSİZ AŞI KAMPANYASI HABERLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Son günlerde kaynağı belirsiz kişi ya da kişiler tarafından Çankaya Belediyesi’nin adı kullanılarak dağıtımı gerçekleştirilen “Ücretsiz Aşı Kampanyası” duyurusu asılsızdır.

Çankaya Belediyesi’nin hiçbir yetkili makamının bilgisi dahilinde olmayan duyuruda, “Sahipli-Sahipsiz tüm kedi ve köpeklerinize ücretsiz kuduz aşısı yapıyoruz. 20 Ocak-20 Şubat 2016” bilgileri yer almış, irtibat numarası olarak Çankaya Belediyesi Geçici Bakım İstasyonu’nun telefonu paylaşılmıştır.

Asılsız olan bu içeriğe vatandaşlarımızın itibar etmemesini önemle duyururuz.

Çankaya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün periyodik olarak yapmış olduğu aşı programları, Belediyeye ait olan barınaktan sahiplenilen hayvanlara ve sokak hayvanlarına uygulanmaktadır.