KENT KONSEYİ BAŞKANI SALTOĞLU, BASIN YAYIN VE ENFORMASYON GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

-ANKARA KENT KONSEYİ BAŞKANI SALTOĞLU VE YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ, BASIN YAYIN VE ENFORMASYON GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE ATANAN MEHMET AKARCA’YI ZİYARET ETTİ
-GENEL MÜDÜR AKARCA:
“BAŞKENT’TE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMAK ZOR İŞ. BAŞKAN GÖKÇEK, 5 KEZ HALKIN TERCİHİNİ ALARAK ÖNEMLİ BİR BAŞARIYA İMZA ATTI”
“BAŞKAN GÖKÇEK, GEZİ PARKI OLAYLARI VE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDE DE TÜRKİYE’NİN HUZURA KAVUŞMASI İÇİN CİDDİ KATKILAR SUNDU”

Ankara kent_ Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu ve Yürütme Kurulu üyeleri, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne atanan Mehmet Akarca’ya ziyarette bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.
Ziyarette, Kent Konseyi’nin kuruluşu ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Saltoğlu, Konsey’in 23 kişilik yürütme kurulunun bulunduğunu, bünyesinde yüz binlerce kişiyi temsil eden toplam 287 dernek ve 13 vakfın yer aldığını anlattı.
Komisyon’da alınan kararların bağlayıcı değil tavsiye niteliğinde olduğunu söyleyen Saltoğlu, bu kararların Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunulduğunu anlattı ve konseyin amacının Ankara’nın gelişimine katkı sunmak olduğunu belirtti.

-“BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZOR İŞ”
Genel Müdür Mehmet Akarca da Başkent’te belediye başkanlığı yapmanın zor iş olduğunu belirterek, Başkan Melih Gökçek’in 5 kez halkın tercihini alarak önemli bir başarıya imza attığını kaydetti. .
Başkan Gökçek’in, belediye başkanlığı görevini aksatmadan yürütmenin yanı sıra Gezi Parkı olayları ve 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye’nin huzura kavuşması için ciddi katkılar sunduğunu dile getiren Akarca, bu çabaları da Türk halkının takdir ettiğini söyledi.
Başkan Gökçek’in aynı zamanda görsel medyayı ve sosyal medyayı etkin kullanan bir isim olduğunu, buradan fikirleri ve sloganlarıyla halka öncülük ettiğini dile getiren Akarca, “Melih Gökçek’in sosyal medyayı kullanması, dünyadaki siyasilere bile örnektir. Çünkü sosyal medyayı bu derece etkin kullanan başka isim yok” diye konuştu.
Saltoğlu, daha sonra Akarca’ya günün anısına plaket ve Akarca’nın karikatürünü hediye etti.