ŞEREFSİZİN YAKALANMASI AN MESELESİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Ortaköy’deki Reina gece kulübüne yönelik terör saldırısını gerçekleştiren zanlının fotoğrafını dağıttı.ti1ptj-bxe6jmyr5lbj2kw

İstanbul Ortaköy’deki gece kulübü Reina’ya saldırı düzenleyen teröristi yakalama çalışmaları devam ediyor.
Saldırıdan sonra kaçan ve her yerde aranan zanlının eşgali belli oldu.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü zanlının fotoğraflarını dağıttı. Teröristin kimliği ve uyruğuna ilişkin ise henüz resmi bir açıklama yok.

Başbakan Binali Yıldırım, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, saldırganın kimliğine yönelik ihtimallerin netleşmeye başladığını söylemişti.
Reina adlı gece kulübüne uzun namlulu silahla düzenlenen terör saldırısında 27’si yabancı uyruklu 39 kişi hayatını kaybetmişti.
Saldırıda 4’ü ağır olmak üzere 65 kişi de yaralanmıştı.
DAEŞ’in üstlendiği saldırıyla ilgili başlatılan soruşturmada 8 kişi gözaltına alınmıştı.
İstanbul’da Reina gece kulübüne saldırı düzenleyen teröriste benzetilen bir kişinin, Yalova’da deniz otobüsünden indikten sonra otostop yaparak Bursa plakalı bir otomobile bindiği ihbarı, polisi harekete geçirdi.

BURSA VEYALOVA DA KIRMIZI ALARM
İstanbul Ortaköy’deki gece kulübü Reina’da 39 kişinin ölümü 65 kişinin yaralanması ile sonuçlanan katliamı gerçekleştiren teröristin yakalanması için Yalova ve Bursa’da da güvenlik önlemleri artırıldı.

Teröristin görüntülerinin ortaya çıkması üzerine vatandaşlardan da ihbarlar gelmeye başladı.

Yalova’da, bugün öğleden sonra teröriste benzeyen bir kişinin İstanbul’dan gelen deniz otobüsünden yaya olarak indikten sonra otostop yaparak Bursa plakalı bir otomobile bindiği ihbarı üzerine polis alarma geçti.

Telsizden yapılan anonslarla plakası bildirilen aracın durdurularak inceleme yapılması istendi.

Jandarma ve polis ekipleri şüphelinin bindiği iddia edilen otomobilin bulunması için geniş çaplı arama başlattı.