Fenerbahçe Aykut Kocaman’ı açıkladı

Fenerbahçe, Aykut Kocaman ile 2 yıl anlaştığını KAP’a açıkladı. Kocaman, yapılan anlaşmanın ardından açıklamalarda bulundu…

Fenerbahçe, teknik direktör Aykut Kocaman ile 2 yıllık anlaşmaya varıldığını açıkladı. Fenerbahçe, Aykut Kocaman için düzenlenecek imza töreninin tarihinin daha sonradan kamuoyu ile paylaşacağını duyurdu.

Fenerbahçe’den yapılan açıklamada, “1988-1996 yılları arasında futbol takımımızın formasını başarıyla terletmiş, 2010-2013 yılları arasında 1 lig ve 2 Türkiye Kupası zaferi ile birlikte UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final sevincini camiamıza yaşatan takımımızın teknik direktörü Sayın Aykut Kocaman ile yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmaya varılmıştır.

Geçtiğimiz yıl Atiker Konyaspor’un teknik direktörlüğünü yürüten Sayın Aykut Kocaman ve ekibi ile 2 yıllık sözleşme imzalanmıştır. Camiamızın yetiştirdiği önemli bir değer olan Sayın Aykut Kocaman’a yuvana ‘hoş geldin’ diyor, futbol takımımızın başında kendisine nice zaferler ve şampiyonluklar diliyoruz. Yeni teknik direktörümüz Sayın Aykut Kocaman’ın imza törenine dair detaylar ilerleyen günlerde duyurulacaktır” ifadeleri kullanıldı.
İşte Kocaman’ın anlaşma sonrası ilk sözleri:

“Çok mutluyum. Çok heyecanlıyım. Yarım kaldığına inandığım işler vardı, bunları tamamlamak için çok heyecanlıyım. Fenerbahçe’deki teknik direktörlük görevimde 3 sezona çok şey sığdı. İlk sezon kötü başladı ama 2.yarıda herşey tersine döndü. Umut verici bir hale gelmiştik. 3 Temmuz her şeyi alt üst eden , sadece Fenerbahçe’nin geleceğini değil Türk futbolunu örseleyen bir taraf oldu. Bunlar benim teknik direktörlük zamanımda oldu.
“Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra sezon sonuna kadar çalışmayacağımı söylemiştim. Bunu uyguladım. Diğer sezon 8.haftadan itibaren Konyaspor’da göreve başladım. Konyaspor’daki süre zarfında pek çok yeniliği kullanmaya çalıştık. Hem alet edavat anlamında hem de sporcuları takip etmek anlamında. Konyasporlu yöneticiler de bana çok yardımcı oldular.