Dün Trabzon’ da ,bugün de Batman’ da 4 ŞEHİT

Trabzon’un Maçka ilçesinde PKK’lılarla çatışmada uzman çavuş Ferhat Gedik ve 15 yaşındaki Eren Bülbül hayatını kaybetti.
Bugün de Batman da 2 Askerimizi daha şehit verdik.Batman’daki olayda patlayıcı infilak etti: İki asker yaşamını yitirdi

Ağır yaralanan Gedik ve Bülbül kaldırıldıkları hastanede kurtarılamadı.

Yaralı bir askerin de tedavisi sürüyor.

Bülbül, PKK’lıları bir evden erzak çalarken görüp güvenlik güçlerine haber verdi. 15 yaşındaki Bülbül, çıkan çatışmada hayatını kaybetti.

Vali Yücel Yavuz şu bilgileri verdi: “O bölgede istihbarat çalışması yapmıştık. İki gün önce başlatılan bir operasyon vardı. Operasyon kapsamında sıcak temas sağlandı. Sıcak temas bir süre sonra kesildi. Bölgede arama tarama faaliyeti sürüyor.”

Trabzon emniyetinde izinler iptal edildi. Maçka’ya çok sayıda takviye polis ekibi sevk edilirken ilçenin tüm giriş çıkışları tutuldu.
Batman’da patlayıcı infilak etti: İki asker yaşamını yitirdi

Batman’ın Kozluk ilçesinde askeri birliğin geçişi sırasında PKK’lıların önceden yerleştirdikleri patlayıcının infilak etmesi sonucu iki asker hayatını kaybetti.

Kozluk’a bağlı Gümüşörgü Köyü Jandarma Karakolu bölgesinde bu sabah saat 07.45’te Jandarma Özel Harekat timleri arazi arama- tarama faaliyetine başladı. PKK’nın önceden yerleştirdiği patlayıcı, üzerine basılmasıyla infilak etti. Patlamada iki asker hayatını kaybetti.

Batman Valiliği, iki askerden birinin uzman çavuş, birinin de uzman onbaşı olduğunu belirterek, patlayıcının araziye basma düzenekli olduğunu kaydetti.

Ölen askerlerden birinin 27 yaşındaki Jandarma Özel Harekat Uzman Onbaşı Şahan Sezer olduğu öğrenildi. 27 yaşındaki Sezer göreve başlayalı sadece bir hafta olmuştu.