Karar verin artık:5 Bin mi,500 Bin mi?

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Kerkük için ‘5 bin değil 500 bin ülkünün hazır olduğunu’ söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kürdistan Bölgesel Yönetimi referandumuna Türkmen nüfusun yoğun olduğu Kerkük’ün de dahil edilmesi sonrası 5 bin ülkünün Türkmen mücadelesi için hazır olduğunu söylemişti.

Denizli’de Ülkü Ocakları’nın yaptırdığı Alpaslan Türkeş Talebe Yurdu’nun açılışında konuşan Kılavuz, Kerkük’ün ‘ataların emaneti’ olduğunu ifade etti.

KBY Başkanı Mesut Barzani’nin Türkmenleri yok etmek istediğini öne süren Kılavuz, Bahçeli’nin ‘5 bin ülkücü’ sözünü hatırlattı.

Kılavuz sözlerini şöyle sürdürdü: “Evet biz de şunu ifade etmek istiyoruz; şakamız yoktur, oyun da oynamıyoruz, 1968’de şahadet şerbetini içen Nuri Kılıç ve diğer şehitlerimiz olduysa vatan, millet şahidimizdir 5 bin değil, samimiyetle 500 bin ülkücü olarak hazır ve nazırız. Geriye dönmeyi düşünmeyerek sadece Allah’a teslim oluruz. İmanımızla, inancımızla soydaşlarımıza olan sorumluluğumuzla geri dönmemek adına yol revan oluruz. Kimse bu işleri oyun oynamak sanmasın. Hele ki sefil, zavallı bu işlerle meşgul olmasın. Sonunun hazin olacağını aklından çıkarmasın.”