Zeytin Dalı nda 7 ŞEHİT

Genelkurmay Başkanlığından, Zeytin Dalı Harekatı sırasında 7 askerin şehit olduğu bildirildi.

Zeytin Dalı Harekatı’nda 7 asker şehit oldu

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, harekat sırasında bugün bir askerin, terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarıyla girilen çatışmada, bir askerin ise Kilis hudut bölgesinde teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit olduğu belirtildi.

Tank isabet aldı: 5 şehit
Genelkurmay Başkanlığınca harekat kapsamında, Afrin’in kuzeydoğusundaki Şeyh Horoz bölgesinde terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı sonucu isabet alan tankta bulunan 5 askerin şehit olduğu bildirildi.

Açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadelerine yer verildi.
2 ŞEHİDİMİZ İÇİN TÖREN
Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen 2 askerin naaşları, Gaziantep’teki törenin ardından memleketlerine uğurlandı.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen 2 asker için Gaziantep’te tören düzenlendi.

Adli Tıp Kurumu morgundan alınan Piyade Uzman Çavuş Fevzi Gürsu ve Piyade Uzman Çavuş Ali Yılmaz’ın naaşları, askeri kortej eşliğinde Gaziantep Havalimanı’na getirildi.

Düzenlenen törenin ardından şehitlerin cenazeleri, Hava Kuvvetlerine ait uçakla memleketleri Elazığ ve Isparta’ya uğurlandı.

Törene Vali Yardımcısı Turgay Ergin ve 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor ile askeri ve sivil erkan katıldı.