kılıçdaroğlu

”İktidarı 24 Haziran korkusu sardı ”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın kendisine Bay Kemal demesine, “Benim karşıma çıkmaya cesaret edemiyor. Bakalım kim daha bilgili. Kimin ufku daha geniş. Biz 21. yy’ın güçlü Türkiye’sini kurmak istiyoruz” ifadeleriyle cevap verdi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, duayen gazeteci Uğur Dündar’ın Halk TV’de gerçekleştirdiği Halk Arenası programına konuk oldu. Program başında çıkan olayları değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Bu 24 Haziran korkusu. 25 Haziran’da güzel bir Türkiye’ye uyanacağız bunun korkusu” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, usta gazeteci Uğur Dündar’ın Halk TV’de gerçekleştirdiği Halk Arenası programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, program öncesi alanda miting yapan ve provokatif hareketlerde bulunan AKP’liler için şöyle konuştu;

“24 Haziran korkusu. 25 Haziran’da güzel bir Türkiye’ye uyanacağız bunun korkusu. Birlikte yaşamak, kavgasız yaşamak hepimizin hakkı. Huzur içinde yaşamak hepimizin hakkı. Ama bir dikta yönetimi ben izin vermek istemiyorum diyor. Onun militanları gelip engellemeye çalışıyor. Bu ayrıca Uğur Dündar’ın gücünü de gösteriyor.

Arzu edenler gelsinler Uğur Dündar’ın sorularına cevap versinler. İstedikleri kadar engellesinler feriştahları gelse engelleyemezler.”

Kılıçdaroğlu, Halk TV’de yayınlanan ve usta gazeteci Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası programında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bay Kemal ve Bay Muharrem diyerek konuşmasına yanıt verdi.

“CESARET EDEMİYOR”

Kılıçdaroğlu, “Şimdi ben ona ne söyleyeyim? Ne derse desin bu kaybedeceğini gösteriyor. Kısır tartışmalara bizi çekmek istiyor. Ben kısır tartışmalara girmeyeceğim. Ben bu ülkeye umut vadediyorum. O bana Bay Kemal diyor. Başımın üstüne ne derse desin ama özgüveni varsa çıkar karşıma konuşur.

Benim karşıma çıkmaya cesaret edemiyor. Bakalım kim daha bilgili. Kimin ufku daha geniş. Biz 21. yy’ın güçlü Türkiye’sini kurmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

BAY ERDOĞAN

“Herkesin kandırdığı bir insan Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturamaz. Kendisine de Bay Erdoğan diyor olabilir dua edelim Bayan Erdoğan demedi.”

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *