YÜSRAAAAAAAAAAA

BODRUM’DA RESSAM YÜSRA YAVUZ RÜZGÂRI…

BODRUM’DA RESSAM

YÜSRA YAVUZ RÜZGÂRI…

GENÇ RESSAM SERGİSİNDE SANATÇILARI

BİR ARAY GETİRDİ…

MOR SANAT’ın genç sanatçılara verdiği destekle Gümbet Menifesto Kokteyl Salonlarındaki sergi büyük ilgi gördü.

Bodrum,sadece tatil ve eğlence merkezi olmadığını, sanat ağırlıklı çalışmalarla da iddialı olduğunu gösteriyor.

1987 Adana doğumlu olan sanatçı Yüsra Yavuz bugüne kadar katıldığı karma resim sergilerinde kendisine yer edinmeyi başardı. 3.kişisel sergisi ile de sanat dalında ustalaştığını gösterdi…YÜSRAAAAA 3

Sergileri ve kendisi ile ilgili görüşlerini de şöyle özetliyor:
“İlk sergim dahil olmak üzere kişisel ve karma her sergide en az bir eserim alıcı ile buluşmuş satışı gerçekleşmiştir. Halen gönüllü olarak sanat eğitimi sistemi değişiklikleri ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde operasyonlar düzenlemekteyim. Bunun dışında yine gönüllü olarak kendi atölyemde ücretsiz GSL-GSF hazırlık dersleri vermekteyim. Tüm görev sürem boyunca birçok devlet okulunda öğrencilerle bir araya gelerek sanat felsefesi, sanat psikolojisi,sanat okullarına giriş yapmanın aşamaları ve meslek seçenekleri üzerine seminerler verdim. Şu anda herhangi bir kuruma bağlı olmaksızın kendi atölyemde çalışmalarımı sürdürüyorum.”

Yüsra Yavuz, genç yaşına rağmen bugüne kadar yaptığı çalışmalarla dikkatleri çekiyor. Bundan sonra hedefini daha da büyütecek.

Yüsra Yavuz kimdir?

Lise öğrenimimi Adana Erkek Lisesi’nde tamamladım.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunuyum. (2007-2011)

Eğitimimi tamamladıktan sonra İstanbula yerleştim. İstasyon Sanat Akademisi, Medea Güzel Sanatlar, Pera Güzel Sanatlar Lisesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğretmen ve idari yönetici konumunda görev yaptım. Tüm görev sürem boyunca bir çok devlet okulunda öğrencilerle bir araya gelerek sanat felsefesi, sanat psikolojisi , sanat okullarına giriş yapmanın aşamaları ve meslek seçenekleri üzerine seminerler verdim. Şu anda herhangi bir kuruma bağlı olmaksızın kendi atölyemde çalışmalarıma devam ediyorum.

Alternatif sergi mekanlarında küçük karma sergilere katıldım, sonuncusu Kos sergisi. bodrumdaki bu sergi üçüncü kişisel sergim olacak. ilk sergim dahil olmak üzere kişisel ve karma her sergide en az bir eserim değerli bir alıcıyla buluşmuş satışı gerçekleşmiştir. Halen gönüllü olarak sanat eğitim sistemi değişiklikleri ile ilgilii milli eğitim bakanlığı bünyesinde operasyonlar düzenlemekteyim. Bunun dışında yine gönüllü olarak kendi atölyemde ücretsiz GSL-GSF hazırlık dersleri vermekteyim.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *