2018_11_14_Sosyal Yardım_Kreşler_Anıtkabir Ziyareti (77)

MİNİK ELLERDEN ATA’YA 467 KARANFİL

MİNİK ELLERDEN ATA’YA 467 KARANFİL

Çankaya Belediyesi kreşlerinde eğitim gören çocuklar, 10 Kasım’ın ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı. Miniklerin Anıtkabir ziyaretlerinde mutlulukları ve heyecanları yüzlerine yansıdı.

Çankaya Belediyesi kreşlerinde eğitim gören çocuklar, Ata’nın huzuruna çıktı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölüm yıldönümünde yüzbinlerce vatandaşın Anıtkabir’i ziyaret etmesinin ardından Çankaya’nın çocukları da Atalarını ziyaret etti. Öğretmenleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden 467 minik Çankayalı, mutluluk ve heyecanı birlikte yaşadı. Ziyarette, Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya da çocukları yalnız bırakmadı.

ATA’LARIYLA HATIRA FOTOĞRAFI

12 kreşiyle her yıl 1500 çocuğa Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ilkeler doğrultusunda çağdaş, kaliteli ve bilimsel eğitim veren Çankaya Belediyesi, çocukların değerlere sahip çıkmasına da özen gösteriyor. Çocukların Ata’yı ziyaretleri Anıtkabir’de duygusal anlara sahne oldu. Çankayalı minikler, ülkelerini düşmanlardan kurtaran ve cumhuriyeti ilan ederek kendilerine bağımsız bir vatan armağan eden Ata’larının ebedi istirahatgahına karanfil bıraktı.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *