led5

LED’li ekranlarla sürücüler rahatladı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BAŞKENT TRAFİĞİNE İLİŞKİN HER TÜRLÜ BİLGİYİ CADDE VE BULVARLARA YERLEŞTİRDİĞİ “LED’Lİ TRAFİK BİLGİLENDİRME EKRANLARI” ARACILIĞIYLA SÜRÜCÜLERE AKTARIYOR

-YOL DURUMUNDAN GİDİLEN BÖLGEYE VARIŞ SÜRESİNE, BUZLANMA VE BENZERİ UYARILARDAN ÖNEMLİ GÜN KUTLAMALARINA KADAR PEK ÇOK BİLGİ BU EKRANLARDAN PAYLAŞILIYOR

-TEK BİR MERKEZDEN KONTROL EDİLEN VE BAŞKENT’İN 60 AYRI NOKTASINDA BULUNAN EKRANLAR, GÜN BOYU SÜRÜCÜLERE YOLLARA İLİŞKİN ANLIK BİLGİ AKTARIYOR

led_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir tarafına yerleştirdiği LED’li ekranlarla hem Başkent’in modern ve estetik görünümüne renk katıyor hem de sürücülere yollara ve çalışmalara ilişkin anlık bilgileri aktarıyor.

Başkent’teki cadde ve bulvarlar üzerinde 60 ayrı noktaya kurulan LED’li Trafik Bilgilendirme Ekranı ile vatandaşlara ulaşan Büyükşehir Belediyesi, güvenli, konforlu ve huzurlu bir kent için her türlü bilgiyi bu ekranlardan paylaşıyor.

YOL DURUMUNDAN BUZLANMAYA KADAR TÜM BİLGİLER EKRANLARDA

Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkent yollarına yerleştirdiği Trafik Bilgilendirme Ekranları, Ankaralı sürücülerin yollara ilişkin her türlü bilgiyi sorunsuzca alabildiği özellikleriyle dikkat çekiyor.

Yol üzerinde gidilecek bölgeye varış süresinden, önemli gün kutlamaları ve yol durumlarına ilişkin bilgileri (buzlanma, yol çalışmaları ve benzeri uyarılar) aktaran LED ekranlar, Büyükşehir Belediye binasında yer alan tek bir merkezden kontrol ediliyor.

Başkentli sürücüler için adeta yolların dili olarak görev yapan LED ekranların dışında 30 ayrı noktaya kurulan dev ekranlar aracılığıyla ayrıca ilçeler ve Büyükşehir Belediyesi hizmetleri konusunda bilgilendirme yapılıyor.

Başkent yollarını 354 ayrı kamerayla gün boyu kontrol eden Büyükşehir Belediyesi, yollardaki tüm gelişmeleri, yoğunluk durumlarını ve yaşanan olumsuzlukları anında tespit ediyor.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *