MHP 5 İl de ISRARLI

AK Parti ile MHP’nin yerel seçimde işbirliği için formül arayışına başlandı. Kulislerde işbirliğinin nasıl olacağına dair formüller de konuşulmaya başlandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la MHP lideri Devlet Bahçeli’nin anlaşması sonrasında AK Parti ve MHP yerel seçimde işbirliği için formül arayışına başladı.

AK Parti’nin yaklaşık 40 il adayı cumartesi günü açıklanacak. İstanbul, Ankara ve İzmir adayları da o gün belli olacak.

MHP ise, Adana, Mersin ve Manisa’nın da aralarında olduğu yaklaşık 15 ilde belediye başkan adayını açıklamıştı.

İttifak arayışları çerçevesinde MHP’nin Ankara, İstanbul ve İzmir’de AK Parti’yi destekleyebileceği belirtiliyor.

MHP’nin de halen kendi yönetiminde olan Adana, Mersin, Manisa ve Osmaniye gibi illerde AK Parti desteğine talip olduğu ifade ediliyor.

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI BİR ARAYA GELECEK

Beştepe’deki liderler zirvesinin ardından, işbirliği formülünü bulmak için görevlendirilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın, hafta başında bir araya gelmesi bekleniyor.

MHP hafta sonu Anlatya’da kampa girecek. AK Parti ile yerel seçimde işbirliği çalışmalarının o toplantılarda da ele alınması bekleniyor.


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/vhosts/cankayagazetesi.com/:/tmp/) in /var/www/vhosts/cankayagazetesi.com/httpdocs/wp-includes/plugin.php on line 441

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /var/www/vhosts/cankayagazetesi.com/httpdocs/wp-includes/plugin.php on line 441