5c233d680f25440c7cd5f73b

Bahçeli:Yurtta sulh konseyi, mutlaka ortaya çıkarılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazete, televizyon ve ajansların Ankara temsilcileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Bahçeli, CHP ile Hulusi Akar arasında yaşanan gerginliğe yönelik önemli açıklamalar yaptı. Hulusi Akar’a yapmış olduğu ziyareti hatırlatan Bahçeli “Hulusi Akar paşa Kuran’a bayrağa ve silaha sahip çıkmıştır. Eğer kendisine yöneltilen baskıyı yerine getirseydi bugün burada olmazdık. CHP, siyaseten söylüyorum, çeki düzen vermelerinde fayda var. TBMM’de o hırçın, ne dediğini tekrarlayamayacak kadar cahilce konuşmalar CHP’ye bir şey kazandırmaz. Kazanan Hulusi Akar Paşa olmuştur. Kutluyorum kendisini” ifadelerini kullandı. Bahçeli ayrıca Metin Akpınar’ın açıklamaları hakkında da “Sana zaten yazık olmuş Metin Akpınar. Konuşmaların içeriği hoş değil… Metin Akpınar’ın Halk TV’de 5 dakika konuşma yapmasını istiyorum. ‘Bu benim gafletim, cehaletim milletimden özür diliyorum’ demesi lazım. Bu sebepten dolayı ben çok üzgünüm” şeklinde konuştu.
“FETÖ ile mücadele konusunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Bahçeli, FETÖ ile mücadelenin devam ettiğini belirtti.

FETÖ’yle mücadelede sekiz ayak olduğunu anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Asker kesiminde önemli arındırmalar, tutuklamalar oldu, emniyette oldu, yargıda oldu, diğerlerinde oldu fakat sekizinci ayakta ses yok. Çok konuşan siyaset burada suskun. Siyaset her konuda konuşuyor fakat FETÖ’nün sekizinci ayağı olarak ses yok. Bunun üzerine gidilmesi lazım. Bunu da okullarda, yurtlarda, bankadan kredi çekmiş, havale göndermişlerle Türkiye’yi başlangıçta meşgul edenler haddizatında FETÖ’nün kalıntıları olduğu bugün benim kanaatim olarak ortadadır. Böyle şey olmaması lazım. O zaman suyu gözünde içmek lazım. Suyu gözünden içmek için de yurtta sulh konseyinden yakalamak lazım. Yani Türkiye’de yurtta sulh konseyi kimdir, asker kanadı ne kadardır, sivil kanadı ne kadardır, bürokratı ne kadardır, uluslararası ilişkileri ne kadardır oradan aşağı doğru üzüm salkımı gibi inmek lazım. Yoksa bir öğrenci bilmem ne bankasından kredi almış veya babası askerdeyken oğluna harçlık göndermiş. Oradan başladığın takdirde yurtta sulh konseyini telaffuz dahi eden yok. Ama bizim aklımızdan hiç çıkmıyor. Çok önemli. Yurtta sulh konseyi, mutlaka ve mutlaka bu kadar soruşturmanın sonucunda mahkemeler bir araya gelip, oradan bu işin beyni olan yurtta sulh konseyini çıkartmak lazım.”

Bahçeli, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“HULUSİ PAŞA KURAN’A, BAYRAĞA, SİLAHA SAHİP ÇIKMIŞTIR”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile CHP’li Özgür Özel’in tartışmalarına ilişkin, “Bu olay Türkiye’yi çok üzmüştür. CHP’nin grup başkan vekili olan şahsiyet o çirkin üslubu aşağılayıcı tavırları ne CHP’ye ne de Türkiye’ye bir fayda sağlar. Bundan en büyük zararı da o şahıs görür. Siyaseten itibari sıfırlanmış bir şahıs olarak toplumda kabul görür hale gelmiştir. Hulusi paşa Kuran’a, Bayrağa, silaha sahip çıkmıştır” dedi.

Devlet Bahçeliden Metin Akpınara çağrı

“ŞİMDİDEN MECLİS BAŞKANI KİM OLACAK?’ TARTIŞMASI BİNALİ YILDIRIM’IN ADAYLIĞINI GÖLGELER”

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup olmayacağına ilişkin bir soru üzerine, “’Şimdiden Meclis Başkanı kim olacak?’ tartışması Binali Yıldırım’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını gölgeler. İstanbul’daki yarışta bir takım sorunlara yol açar. Merdiven gibi basamak basamak olmalı” ifadelerini kullandı. ÿÿ

Devlet Bahçeliden Metin Akpınara çağrı
“METİN AKPINAR’IN GAFLETİM, CEHALETİMDİR, ÖZÜR DİLİYORUM DEMESİ LAZIM”

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e yaptıkları açıklamalar nedeniyle soruşturma açılmasına ilişkin bir soru üzerine Bahçeli şu ifadeleri kullandı:
Eleştiri yapma hakkımız var diyorlar. Ben de eleştiri hakkımı kullanmak istiyorum. Konuşmalar çok hoş bir şey değildi. Metin Akpınar gibi bir sanatçının bu duruma düşmesi kötü bir örnek oluşturmuştur. Kendisine demokrasiye yazık etmiştir. Gösterdiği örnek kötü bir örnektir. Böyle şey olmaz, olmamalı. Türk geleneklerinde ayaktan asılma yoktur. Bunu kast ederseniz faşizmi kastediyorsunuz. Erdoğan’ı da lideri kabul edip yorumlamak istiyorsunuz demektir. Akpınar’ın 5 dakikalık bir açıklama yapıp yanlış bir örnek verdim bu örnek yanlıştır gafletim, cehaletimdir, özür diliyorum demesi lazım.

“KEMAL BEY HERHALDE SEÇİM ORTAMINDA DAHA ILIMLI BİR YOL İZLEYECEKTİR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun işçilere seslenerek yaptığı konuşmayı değerlendirmesi istenen Bahçeli, “Kemal bey herhalde seçim ortamında daha ılımlı bir yol izleyecektir. Birkaç kişi konuşuyor onları da tatile gönderse iyi olur diyorum” dedi.

“AF TASARIMIZIN MECLİS’TE GÜNDEME ALINMASI İÇİN BEKLİYORUZ”

Af tartışmalarını yeni yılda gündeme getirecek misiniz? sorusu üzerine Bahçeli, “Tasarımız duruyor. Meclis’te gündeme alınması için bekliyoruz. Af yasasının çıkmasının ülkemiz için yararlı olacağını düşünüyoruz” dedi.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *