5c103b7b0f254418d86ce74d

Fransa ‘da şimdi de TERÖR saldırısı

Fransa’nın Strasbourg kentinde Noel için kurulan çarşı yakınlarında silahlı saldırı düzenlendi. Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, terör saldırısında 3 kişinin öldüğünü 12 kişinin de yaralandığını açıkladı. Olay sonrası kaçan ve hala aranan saldırganın 29 yaşındaki Strazburg doğumlu Sherif Chekatt olduğu belirlendi. Saldırganın arama çalışmaları sürüyor…
Fransa İçişleri Bakanlığı, “ciddi bir güvenlik hadisesi” yaşandığını belirterek, kent sakinlerinden evlerinde kalmalarını istedi. Güvenlik güçleri şehrin turistik meydanlarından Place Kleber’de yaşanan olayın ardından bölgeyi güvenlik çemberine aldı, tramvay seferleri durduruldu.

İÇİŞLERİ BAKANI: SALDIRGAN ARANIYOR

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Bakan Castaner, sınır güvenliğinin artırıldığını ve saldırganın arandığını aktardı. Ayrıca başka bir saldırının yaşanmaması için önlemlerin alındığını söyledi.

TERÖR ŞÜPHESİ
Fransız BFM TV kanalına konuşan bir görgü tanığı, “Silah sesleri vardı ve insanlar etrafa koşmaya başladı” dedi. Saldırının terör bağlantılı olup olmadı henüz bilinmiyor. Strasbourg Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gibi uluslararası kurumlara ev sahipliği yapıyor.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *