Hortum Antalya da 2 can aldı

Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde meydana gelen hortum nedeniyle 1 çocuk hayatını kaybetti. Hortumun etkisiyle 2’si ağır 9 kişi yaralanırken durumu ağır olan yaralılardan Bayram Demir, akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Üniversiteli bir öğrencisi ise kayıp… Hortumlar, yerleşim yerleri ile tarım ve sera alanlarına zarar verdi. Bazı evler yıkıldı. Antalya- Kumluca karayolu, uçan çatı parçaları nedeniyle ulaşıma kapandı.
Antalya’nın Finike ve Kumluca İlçeleri’nde bugün öğle saatlerinde denizden oluşup içeriye doğru yayılan hortum hayatı felç etti. Hortum nedeni ile her iki ilçede de bulunan yüzlerce araç zarar gördü. Hortum özellikle Kumluca İlçesi’nin Kum, Karşıyaka, Narenciye ve Kasapçayırı Mahallerinde etkili oldu.
VALİ AÇIKLADI: 2’Sİ AĞIR 9 YARALI, 1 KAYIP VAR

Antalya’da geçen haftadan beri devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle devletin tüm birimlerinin teyakkuzda olduğunu belirten Antalya Valisi Münir Karaloğlu AA muhabirine yaptığı açıklamada, “1 ölü, 9 yaralımız var, ikisinin durumu ciddi. Bir kız çocuğumuz Kemer’de Kuzderesi’nde kayboldu, arama çalışmalarımız sürüyor. Kızımız annesiyle arabadaymış. Aracı hortum dereye atıyor. Annesi kurtuluyor, üniversite öğrencisi 20 yaşlarında kızımız kayıp, arama çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.