enflasyon_6_1

Enflasyon Şubat ta bile …..Yıllık yüzde 19,67

TÜİK, şubat ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜFE şubatta yıllık yüzde 19,67 gerçekleşti.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından enflasyon rakamları açıklandı. TÜFE’de (2003=100) 2019 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre %0,16, bir önceki yılın Aralık ayına göre %1,23, bir önceki yılın aynı ayına göre %19,67 ve on iki aylık ortalamalara göre %17,93 artış gerçekleşti.
ALBAYRAK MEMNUN
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Şubat ayı enflasyon rakamı, alınan tedbirlerin etkisini gösteriyor. Enflasyon gerilemeye devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün açıklanan enflasyon rakamlarıyla ilgili twitter hesabından paylaşımda bulundu.
akan Albayrak, “Yılı YEP’teki hedeflerimizden daha iyi performansla kapatacağımıza, tek haneli enflasyona daha kısa sürede ulaşacağımıza inancım tam” ifadelerini kullandı.
Albayrak, Twitter paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“İkinci çeyrekten itibaren gıda tarafında atacağımız yapısal adımlarla yaz aylarından itibaren tüm kalemlerde güçlü düşüşler göreceğiz. Gıda enflasyonunun beklentilerin altında kalması tanzim satış kararının gıda fiyatlarını baskılamadaki başarısını gösterdi.”

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *