5cc5ab86c03c0e3fe0fd11b9

ERDOĞAN:EKONOMİK TERÖRE TESLİM OLMAYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’nin Kızılcahamam kampının kapanış oturumunda konuştu. Erdoğan, “Bir dönem sınırlarımıza atılan füzeler, bombalar, sıkılan kurşunlar neyse son dönemde ekonomimize yapılan saldırılar da aynısıdır. Silahlı ve diplomatik teröre nasıl teslim olmadıysak ekonomik teröre de teslim olmadık, olmayacağız” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ Ekonomi ile ilgili değerlendirmelerini bugüne bırakmıştım.

Ekonomi güvenlikle birlikte önceliklerimi arasında yer alacaktır. Son 6 yılda kesintisiz bir şekilde ardı ardına maruz kaldığımız saldırılar ekonomimizi de hedef aldı, dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan özetle şunları söyledi:

Faiz ve kur üzerinden ekonomimizi çökertmeye yönelik saldırıya maruz kaldık. Bu saldırı sıkıntı yarattı ama ekonomimizi de güçlendirdi.

2018 yılını her şeye rağmen başarılı bir şekilde geride bıraktık. Son çeyrekteki küçülmeye rağmen yılı 2,6 gibi önemli bir büyüme oranıyla kapattık.

Bu yılın ilk çeyreğinde ekonomide dengelenme devam etti. Tüm verilerin yükselişe işaret ettiğini görüyoruz.

Filanca yabancı finans kurumu şöyle diyormuş, filanca devlet ülkemize şaşı bakıyormuş, filanca kesim saçma sapan yollara tevessül ediyormuş… Bunların hiçbirinin zerre kadar kıymeti yoktur. Asıl olan ülke ve millet olarak bizim ne istediğimiz, ne yaptığımız, nereye varmak istediğimizdir.

Geçmişteki tecrübelerimiz bize önümüzdeki 4,5 yılda çok önemli başarılara imza atacağımızın güvenini veriyor.

Önümüzde seçim gerilimi yaşamayacağımız 4,5 yıl var. Potansiyelimizi yeniden harekete geçireceğimiz bir döneme girdik. Bizi yine rahat bırakmayacaklar.

Birileri ısrarla 2023 hedeflerimizi bir hayal, bir serap gibi göstermeye çalışıyor. Halbuki biz hep birlikte bu hedeflere inanıp çalışırsak 2023’te çok daha ötesine geçmemiz mümkündür.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *