BAŞKAN YAVAŞ“ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

BAŞKAN YAVAŞ, SU TAŞKINLARININ OLDUĞU ALANLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU…

BAŞKAN YAVAŞ, SU TAŞKINLARININ OLDUĞU ALANLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU…

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ, BAŞKENT’TE ŞİDDETLİ YAĞIŞ SONRASI MEYDANA GELEN SU TAŞKINLARI NEDENİYLE ZARAR GÖREN CADDE, SOKAK, KONUT VE İŞ YERLERİNİ ZİYARET EDEREK, İNCELEMELERDE BULUNDU

-ESNAF VE VATANDAŞLARA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETEN VE HAYATLARINI KAYBEDENLERİN AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEYEN BAŞKAN YAVAŞ, “EN KISA SÜREDE ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ” DEDİ

-BAŞKAN YAVAŞ:

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK ÖNCELİĞİMİZ ŞEHRE MAKYAJ YAPMAK DEĞİL O ŞEHRİN ALTYAPISINI GÜÇLENDİRMEK OLACAKTIR”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te şiddetli yağışların ardından su taşkınlarının meydana geldiği bölgeleri ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Başkan Yavaş, Etimesgut ve Karataş Mahallelerinde gerçekleştirdiği incelemelerde, ev ve iş yerleri zarar gören esnaf ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, yaşananlar hakkında detaylı bilgi aldı.

“ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
Bir daha benzer felaketlerin yaşanmaması için altyapısı sorunlu cadde ve sokakların tek tek tespit edileceğini belirten Başkan Yavaş, “Başkentimize hiç yakışmayan ve olmasını istemediğimiz görüntülerle karşı karşıya kaldık. Su taşkınları nedeniyle ne yazık ki can kayıpları da yaşadık. Ben yaşamlarını yitiren tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.
Taşkınlar nedeniyle zarar gören bölgelerdeki incelemelerinde vatandaşların ve esnafın sorunlarını tek tek not alan ve kurmaylarına bu sorunların çözümü konusunda talimat veren Başkan Yavaş, “Bir şehrin gelişmişliği ve modernliği alt yapısının gücüyle orantılıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak da önceliğimiz şehre makyaj yapmak değil, Başkent’in alt yapısını en kısa sürede güçlendirmek olacaktır” diye konuştu.