IMG_3780

MEKTEBİM, YENİ MEZUNLARIYLA “GELECEK BENİM” DEDİ…

MEKTEBİM, YENİ MEZUNLARIYLA “GELECEK BENİM” DEDİ…

Mektebim, kurulduğu günden bu yana en çok mezun verdiği 2018-2019 eğitim yılını İstanbul’da düzenlediği mezuniyet töreniyle kutladı. Eğitim yatırımlarına önümüzdeki dönemde de devam edecek olan kurum, yenilikçi eğitim yaklaşımıyla çocukları geleceğe hazırlamaya devam ediyor.

Yenilikçi vizyonu ve eğitimde kalite anlayışıyla ülkemizin ve dünyanın geleceğine değer katmayı hedefleyen Mektebim, bu yıl Türkiye genelinde verdiği 5 bine yakın mezunuyla büyümeye devam ediyor.

”2023 hedefinde Avrupa’nın en itibarlı eğitim kurumlarından bir tanesi haline geleceğiz”

Mektebim, öğrencilerinin başarısını desteklemek ve birlikte kutlamak üzere İstanbul mezunları için Volkswagen Arena’da mezuniyet töreni düzenledi. Mezuniyet töreninde öğrencilere ve velilere hitap eden Mektebim Okulları Genel Müdürü Servet Özkök; IMG_3790“Mektebim kabuk değiştiriyor. Yeni yönetim kadrosuyla eğitim konusunda iddialı. 2023 hedefinde Avrupa’nın en itibarlı eğitim kurumlarından bir tanesi haline geleceğiz ve iddialıyız. Kendi öğretmenimizi yetiştireceğiz, kendi yöneticimizi yetiştireceğiz. Mezunlarının gurur duyduğu bir okuluz ama bu iddiamızı çok daha arttıracağız. Bugüne kadar eğitim yaşamlarında öğrencilerimizin yanında olan, onlara destek veren, rol – model olan ve ilham veren koskoca eğitim ordumuzla, öğretmenlerimizle, yöneticilerimizle ve tüm personelimizle bugün burada haklı bir gururu yaşıyoruz. Yolumuz uzun… Her yıl biraz daha çoğalarak, güçlenerek ve elbette öğrencimizle, öğretmenlerimizle, velilerimizle daha çok kenetlenerek yolumuza devam edeceğiz” dedi. Öğrencilere geleceğe dair öğütler veren Özkök sözlerine şu şekilde devam etti: “Çocuklar, hangi işi yaparsanız yapın; sadece kendiniz için değil; aileniz, ülkeniz, vatanınız ve elbette ki dünya için çalışın, dünyaya katkı sağlayın. Mutlaka ve mutlaka sizi diğerlerinden ayıracak farklarınız olsun. Her zaman daha iyiyi hedefleyin. İş yaşamında da özel yaşamınızda da önemli kişi değil, değerli kişi olmaya bakın!” dedi.
IMG_3931
Ünlü sanatçı Simge Sağın törene renk kattı
2011 yılında kurulan Mektebim’de, mezuniyet gururu ve sevinci bir arada yaşandı. 2018-2019 eğitim öğretim yılında Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Anadolu Fen Lisesi ve ortaokuldan Türkiye genelinde 5 bine yakın, İstanbul’da ise bin 500 mezunun uğurlandığı gecede; sağlık lisesi mezunları için sağlık yemin töreni, sancak devir teslim töreni gerçekleştirilirken LGS’de Türkiye derecesi elde eden öğrenciler ile kampüs birincilerine de ayrıca plaket verildi.

Törende öğrenciler hep birlikte Mektebim mezuniyet yeminini ederek kep attılar. Özel gösterilerle renklenen mezuniyet töreni, öğrencilerin keplerini gökyüzünü atarak mezuniyeti coşkuyla kutlamalarının ardından şarkıcı Simge Sağın konseriyle devam etti.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *