20190712-2-37306837-46001388,xzVEfAOyzEKrIEmMQ14EJQ

”Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.”

23 Haziran’da yenilenen seçimlerde 900 bine yakın farkla yeniden kazanan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir’i ziyaret etti.

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart ta yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini de 13 bin oy farkıyla kazanmış ve seçimi kazanmasına rağmen AKP nin itirazıyla mazbatası elinden alınmıştı.İmamoğlu ilk Başkan seçildiğinde de yine Anıtkabiri ziyaret etmiş anı defteriyukardan gelen talimatla yırtılmıştı.
İmamoğlu’na ziyaretinde CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ile İstanbul’un CHP’li ilçe belediye başkanları ile belediye meclis üyeleri eşlik etti.

Ekrem İmamoğlu ve beraberindekiler Aslanlı Yol’dan yürüdü.

İmamoğlu, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Misakı Milli Kulesi’ne geçen İmamoğlu, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Ekrem İmamoğlu, deftere şunları yazdı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk,

Bugün manevi huzurunuzda, 1919 yılında başlattığınız Kuvayımilliye ruhunun 100. yılında aynı ruhla 21. yüzyılda fikri hür, vicdanı hür nesiller olarak, akıl ve bilimle cennet vatanımızın en güzel şehri İstanbul’a tüm tarihi birikimi ve maneviyatını koruyarak milli unsurlarımızdan asla taviz vermeyerek hizmet edeceğime söz veriyorum. Bu satırların tekrar yazılmasını sağlayan 16 milyon vatansever İstanbullu ile belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.”

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *