7b30fcaf3e257a83e6534bb74b03941b-jpgmetro

Metro yolcusunda artış

KENDİ İŞİNİ KENDİ YAPAN BİR BÜYÜKŞEHİR…

-AKKÖPRÜ-İVEDİK METRO İSTASYONLARI ARASINDA 396 METRE UZUNLUĞUNDAKİ RAYLAR, İLK KEZ DIŞARDAN TEKNİK DESTEK ALINMADAN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ TARAFINDAN BAŞARIYLA DEĞİŞTİRİLDİ

-EGO GENEL MÜDÜRLÜ RAYLI SİSTEMLER DAİRE BAŞKANLIĞI’NIN KENDİ PERSONELİ VE EKİPMANLARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ RAY DEĞİŞİMİ YOLCU TAŞIMADA AKSAMA YAŞANMAMASI İÇİN SEFERLERİN OLMADIĞI SAATLERDE YAPILDI

-NİSAN-TEMMUZ DÖNEMİNDE ANKARA METROLARINDA YOLCU TAŞIMA SAYISI BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 5,38 ORANINDA ARTTI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin artan toplu taşıma ihtiyaçlarını karşılamak ve ulaşımlarını daha rahat sağlamak amacıyla titiz bir çalışma yürütüyor.
Yeni güzergahlarda otobüs seferleri başlatan Büyükşehir Belediyesi bir yandan da mevcut metro ve otobüs sistemlerinin bakım ve onarımını kendi imkanlarıyla gerçekleştiriyor.

METRO RAYLARI DEĞİŞİMİ
Ankara Metrosu Akköprü-İvedik istasyonları arasında aşınan 396 metre uzunluğundaki raylar, EGO Genel Müdürlüğü Raylı Sistemler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından başarıyla değiştirildi.
Kaynaklarını daha verimli ve etkin kullanmak için çalışan Büyükşehir Belediyesi, daha önce dışarıdan hizmet alımı ile gerçekleştirilen ray değişimini ilk kez kendi ekipmanı ve personeliyle gerçekleştirdi.
Dışarıdan teknik destek almadan 3-20 Temmuz tarihleri arasında seferlerin olmadığı 02.00-05.30 saatleri arasında kısa bir süre içinde tamamlanan ray değişimi, yolcu taşınmasında bir aksama ve gecikmeye sebep olmadan tamamlandı.

METRO KULLANIMINDA ARTIŞ
Başkent Metrolarında, 2018 yılının Nisan-Temmuz ayları arasında 33 milyon 24 bin 431 yolcu taşındığı belirtilen EGO Genel Müdürlüğü verilerine göre; 2019 yılının aynı döneminde bu sayı yüzde 5,38’lik artışla, 34 milyon 802 bin 451’e ulaştı.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *